aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Makton w Krakowie

19 maja 2005

Firma MAKTON, wchodząca w skład grupy kapitałowej Polski Koncern Mięsny DUDA, otworzyła w Krakowie nowoczesne centrum dystrybucji mięsa i wędlin. Kompleks handlowo-produkcyjny, posiadający jedyną w Krakowie dostosowaną do standardów UE rozbieralnię mięsa wieprzowego, oferuje sklepom na terenie Małopolski i Śląska około 1 000 gatunków wędlin.

 Otwarcie oddziału MAKTON w Krakowie jest pierwszym krokiem w realizacji szeroko zakrojonych planów inwestycyjnych Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA w obszarze budowy ogólnopolskiej sieci dystrybucji mięsa i wędliny

Działalność Centrum Mięsnego MAKTON skoncentrowana była do tej pory na terenie województwa mazowieckiego, gdzie - jako największy w Polsce dostawca mięsa i wędlin do handlu detalicznego - spółka posiada 25% udziału w rynku. Centrum dystrybucyjne w Małopolsce będzie czwartym oddziałem firmy. Plany rozwoju przewidują dynamiczną ekspansję na inne województwa.

Do końca 2006 roku firma zbuduje, głównie poprzez przejęcia kapitałowe, sieć 10 do 14 centrów dystrybucyjnych obejmujących swym zasięgiem województwa: mazowieckie, małopolskie, dolnośląskie, górnośląskie, pomorskie i wielkopolskie.

Domeną CM MAKTON są produkty atrakcyjne zarówno jakościowo, jak i cenowo - pochodzące z zakupów dokonywanych u najlepszych producentów wędlin oraz z własnej rozbieralni mięsa. Zasięg działania Centrum obejmuje około 120 km od Krakowa, czyli teren województwa małopolskiego i częściowo śląskiego. Sprzedaż do sklepów prowadzona jest w modelu cash & carry oraz przy pomocy mocno rozwiniętej sieci dystrybucji. Bezpośrednio przy obsłudze klientów i produkcji zatrudnionych będzie 50 osób

Spółki MAKTON i EUROSMAK osiągną w 2005 roku 460 mln zł łącznych przychodów ze sprzedaży oraz 13 mln zł zysku netto. Skonsolidowane przychody całej grupy kapitałowej wyniosą w 2005 roku 945,3 mln zł, a zysk netto sięgnie ponad 46 mln zł, przynosząc dynamikę wzrostu na poziomie 212% dla przychodów i 199% dla zysku netto w stosunku do roku ubiegłego.

Centrum Mięsne MAKTON jest największym polskim dostawcą mięsa i wędlin do handlu detalicznego. Firma, założona w 1990 r. przez Monikę i Andrzeja Makowskich, zajmuje się hurtowym handlem mięsem wieprzowym, wołowym, cielęciną i drobiem oraz przetworami mięsnymi i wędlinami. Od czerwca 2004 spółka wchodzi w skład Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA. Przychody przedsiębiorstwa wyniosły w 2004 roku 298 mln zł. W 2005 roku sprzedaż sięgnie 355 mln zł.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę