Claas_20.11.2020shiuz_750x100_1102020

PKM Duda na Ukrainie

20 lutego 2006

Zarząd Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. informuje, iż w dniu 15 lutego 2006 r. podpisał dwie umowy sprzedaży udziałów.

Pierwszą z umów Spółka zawarła z "THOMAS G.m.h.B." Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, na podstawie której Emitent nabył 45% udziałów o wartości nominalnej 227.714,83 UAH, w kapitale zakładowym podmiotu gospodarczego prawa ukraińskiego, działającego pod firmą "BORYS" Sp. z o.o. z siedzibą w Nowowołyńsku. Udziały zostały nabyte po cenie odpowiadającej wartości 97.246,12 EUR przeliczonej na złote polskie wg średniego kursu NBP obowiązującego w dniu zawarcia umowy.

Drugą z umów Polski Koncern Mięsny DUDA S.A. zawarł z panem Witoldem T. Tomaszewskim, na podstawie której Emitent zakupił 50% udziałów o wartości nominalnej 252.320,17 UAH, w kapitale zakładowym podmiotu gospodarczego prawa ukraińskiego, działającego pod firmą "BORYS" Sp. z o.o. z siedzibą w Nowowołyńsku. Udziały zostały nabyte po cenie odpowiadającej wartości 107.753,88 EUR przeliczonej na złote polskie wg średniego kursu NBP obowiązującego w dniu zawarcia umowy.

Polski Koncern Mięsny DUDA S.A. w wyniku zawartych umów posiada 95% udziałów w "BORYS" Sp. z o.o., a pozostałe 5% udziałów znajduje się w posiadaniu ukraińskiego partnera, który będzie bezpośrednio zarządzał nabytym podmiotem.

Przedmiotowe transakcje zapoczątkowują zapowiadaną wcześniej ekspansję Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. na rynki wschodnie.


POWIĄZANE

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz zdecydowanie negatywnie ocenia propozycję...

W ostatnich tygodniach branża mięsna, a szczególnie hodowcy trzody chlewnej, są ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę