aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Bayer - koncentracja na obszarze Life Science

20 stycznia 2016

Wyzwania, które stoją przed dzisiejszym społeczeństwem są jeszcze bardziej palące niż kiedykolwiek wcześniej. Starzejące się społeczeństwa i rosnąca liczba ludności na świecie potrzebują nowych i jeszcze lepszych leków oraz jeszcze większych i bezpieczniejszych dostaw żywności. Jedynie prawdziwe innowacje z obszaru Life Science pozwolą nam stawić czoło niełatwym, przyszłym wyzwaniom w dziedzinie opieki zdrowotnej i rolnictwa.

 

Opracowujemy nowe cząsteczki, które będzie można zastosować w innowacyjnych produktach i rozwiązaniach chroniących zdrowie ludzi, zwierząt i roślin. Nasza działalność badawczo-rozwojowa opiera się na głębokim zrozumieniu procesów biochemicznych zachodzących w żywych organizmach. Żadna z firm konkurencyjnych nie może się pochwalić podobną pozycją i portfolio.

Nowe produkty ogrodnicze; platforma Vademecum

Rozpoczął się pierwszy pełny rok sprzedaży środka Luna Experience® 400 SC, który jest fungicydem o działaniu kontaktowym i układowym do stosowania zapobiegawczego lub interwencyjnego w ochronie jabłoni, gruszy, wiśni, czereśni oraz marchwi i pora.

W drugiej połowie 2015 roku, firma Bayer uzyskała rejestrację nowego fungicydu Serenade ASO®. Jest to obecnie jeden z 2 biologicznych środków ochrony roślin w ofercie Bayer Polska. Serenade ASO jest mikrobiologicznym środkiem grzybobójczym o działaniu kontaktowym, zawierającym szczep QST 713 bakterii Bacillus subtilis, przeznaczonym do stosowania w uprawie truskawki, marchwi, sałaty, pomidora, papryki oraz oberżyny (bakłażana) przeciwko chorobom grzybowym. Kolejny biologiczny środek ochrony roślin w ofercie Bayer w sezonie 2016 to Contans WG. Jest to biologiczny fungicyd zawierającym zarodniki naturalnie występującego w glebie grzyba Coniothyrium minitans. Contans WG działa selektywnie na zarodniki przetrwalnikowe grzybów Sclerotinia powodujących zgniliznę twardzikową na warzywach, tytoniu, rzepaku i roślinach ozdobnych.

System wspomagania decyzji Vademecum jest ogólnodostępną częścią projektu Vademecum i będzie sukcesywnie rozbudowywany. W sezonie 2016 obejmie sieć kilkudziesięciu stacji pogodowych z danymi na temat poziomu zagrożenia ze strony najgroźniejszych patogenów jabłoni, gruszy, drzew pestkowych i upraw jagodowych. Specjalnie przygotowane mapy pozwalają wybrać najbliższą stację pogodową. Dane ze stacji pogodowych będą powiązane z publikowanymi cyklicznie na stronie internetowej firmy Bayer komunikatami o zagrożeniach w ochronie drzew owocowych, upraw jagodowych i warzyw.

 

Nasiennictwo

Poważne inwestycje firmy Bayer w hodowle i nasiennictwo owocują nowymi i innowacyjnymi odmianami. Przykładem tego jest odmiana mieszańcowa rzepaku jarego Dodger wprowadzona na rynek w zeszłym roku (rejestracja COBORU w 2014 r.). Średni, wysoki wynik plonowania za ostatnie 2 lata 110% wzorca pozwala twierdzić, że Dodger jest odmianą godną polecenia dla rolników chcących uzyskiwać wyższe od przeciętnych plony rzepaku jarego. Wraz z odmianą Dodger na rynku pojawiła się marka InVigor, pod którą Bayer wprowadza na rynek nowe odmiany mieszańcowe rzepaku jarego oraz ozimego, które charakteryzują się najlepszymi parametrami np. bardzo wysokim plonem.

 

CapSeal – interaktywna plomba zakrętki

Nielegalne środki ochrony roślin to narastający problem. Zagadnienie to dotyczy całej Unii Europejskiej, jednak kraje takie jak Polska stanowiące granice UE, należą do najbardziej narażonych. Przeciętny konsument nie zna doskonale etykiet, zabezpieczeń i nawet niechcący czasami pada ofiarą oszustów.

Niezbędny jest prosty system rozpoznawania produktów autentycznych.

W 2016 roku firma Bayer wprowadza nowe zabezpieczenie produktów - CapSeal– innowacyjną, interaktywną plombę zakrętki.


Każde zakręcone opakowanie ma naklejoną plombę. Znajduje się na niej opalizujący hologram z kolorowym logo firmy Bayer oraz kod QR, który można zeskanować. Pierwsza próba odczytania go za pomocą smartfona prowadzi do aplikacji Bayer CapSeal. Aplikacja weryfikuje unikalny numer zaszyfrowany w kodzie QR i niezwłocznie informuje użytkownika, czy dany produkt jest oryginalny, czy nie. W tym drugim przypadku podpowiada użytkownikowi, jak ma dalej postępować. Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepu GooglePlay lub AppStore.

„CapSeal” to rozwiązanie nowoczesne, niezawodne i dające użytkownikowi natychmiastową informację, czy produkt, który trzyma w ręku, jest legalny, a więc czy działa bezpiecznie i skutecznie.

https://capseal.bayer.com

 

 

Bioróżnorodność: bogactwo żywej ziemi

W akcji Grunt to Bezpieczeństwo firma Bayer nadal koncentruje się na ochronie organizmów towarzyszących uprawom i przynoszącym rolnikom wymierne korzyści.  W 2016 roku firma skupi się na cennym zasobie, jakim jest gleba: bakterie w niej zamieszkujące, grzyby i makroorganizmy, warunkujące żyzność. Prawidłowe przechowywanie i użytkowanie środków ochrony roślin chroni glebę przed punktowymi skażeniami, natomiast wybrane zabiegi agrotechniczne stymulują rozwój organizmów produkujących próchnicę. Takie działania z zakresu rolnictwa zrównoważonego zapewniająutrzymanie bioróżnorodności gleby i jej żyzności na wysokim poziomie przez wiele lat – umożliwi to zapewnienie dostaw żywności dla wzrastającej populacji ludzi na świecie.

 

 ***

 O firmie Bayer

 

Bayer: Science For A Better Life

Bayer to międzynarodowa firma działająca w obszarach Life Science: ochrony zdrowia oraz rolnictwa. Produkty i usługi Bayer mają na celu przynoszenie ludziom korzyści i ulepszanie jakości ich życia. Bayer tworzy wartość poprzez innowacje, wzrost i zapewnianie wysokich zysków. Będąc firmą odpowiedzialną społecznie, Bayer przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju. W roku podatkowym 2014, grupa Bayer zatrudniała 119 000 pracowników, a wysokość sprzedaży wyniosła 42,2 mld €. Wydatki inwestycyjne wyniosły 2,5 mld €, a wydatki na badania i rozwój 3,6 mld €. Powyższe dane obejmują wyniki dywizji wysokospecjalistycznych materiałów, która weszła na giełdę 6 października 2015 jako nowa firma Covestro.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.agro.bayer.com.pl

Biuro prasowe Bayer


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Na dzień 16 czerwca ubiegłego roku łączne dostawy wyniosły 47,49 mln ton, w tym ...

W nowym sezonie na Ukrainie nasili się konkurencja pomiędzy przetwórcami a ekspo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę