informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Brazylia – kampania cukrownicza w sezonie 2016/17 będzie lepsza

24 lutego 2016
Brazylia – kampania cukrownicza w sezonie 2016/17 będzie lepsza

Brazylijska firma konsultingowa Agroconsult szacuje zbiory trzciny cukrowej w rejonie środkowo-południowym Brazylii, gdzie zbiera się 90% trzciny w tym kraju, w sezonie 2016/17 (kwiecień/marzec) na 615-630 mln ton, czyli o 2-5% więcej wobec 600 mln ton, jakie mają być zebrane w kończącym się sezonie 2015/16.

Na polach ma pozostać niezebrane 20 mln ton trzciny z powodu silnych opadów deszczu, które utrudniają pracę na plantacjach.

Produkcja cukru została oszacowana na 32,9-33,7 mln ton, co oznacza 3-5% wzrost wobec 32 mln ton, jakie mają być wytworzone w sezonie 2015/16.

Produkcja bioetanolu ma zaś wynieść między 27,8 a 28,5 mld litrów, czyli o 4-6% więcej w porównaniu do 26,8 mld litrów, jakie mają być wytworzone w kończącym się sezonie.

Agroconsult opiera swoją prognozę na założeniu, że zjawisko El Ninio będzie mieć pozytywny wpływ na uprawy trzciny cukrowej za sprawą poprawy wysokości opadów deszczu. Agroconsult szacuje, że w sezonie 2016/17 poprawi się marża w sektorze cukrowniczym, która wzrośnie z 17 do 20%. Mniej będzie można zarobić na sprzedaży bioetanolu, gdzie marża ma spaść z 17 do 14%. Firma nie podała powodów zmian opłacalności sprzedaży.

FAPA/FAMMU na podstawie Reuters, UNICA


POWIĄZANE

18 marca w Brukseli minister Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył w posiedzeniu...

21 marca w Walencji, Hiszpania odbyło się Forum Biznesowe Cogeca pt. „Młodzi rol...

Tegoroczny okres spoczynku zimowego dla rzepaku jest już definitywnie zakończony...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę