Brazylijskie sukcesy w Kuwejcie

17 października 2019
Brazylijskie sukcesy w Kuwejcie

Brazylijskim drobiarzom można pozazdrościć silne go wsparcia rządu w reprezentowaniu ich interesów  handlowych na ważnych rynkach eksportowych. W ostatnich kilku tygodniach brazylijska Minister Rolnictwa  wraz z  delegacją korporacyjną odbyła wizyty w czterech krajach arabskich: Egipcie, Arabii Saudyjskiej,  Kuwejcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Pozarządowo, drobiarstwo reprezentowali między innymi  przedstawiciele stowarzyszenia ABPA i Brazylijsko  - Arabskiej Izby Handlowej. Na uwagę zasługują wyniki  rozmów w Kuwejcie. Spółdzielnia  Mishref Coperative Society, która jest właścicielem 54 supermarketów w  Kuwejcie już posiada w ofercie kurczaki i kaczki importowane z Brazylii, ale jej właściciele zapowiedzieli zwiększenie sprzedaży towarów z Brazylii.Na półkach sklepów obecne są brazylijskie marki, jak drób Sadia i  mięso z kaczki Villa Germania. Towarowanie punktów detalicznych sieci Mishref odbywa się przez współpracę  z lokalnymi dostawcami odpowiedzialnymi za import. Mishref nie angażuje się bezpośrednio w zakupy zagraniczne.

Przemysł brazylijski ocenia, że rozmowy przedstawicieli rządu na właściwym szczeblu w Kuwejcie  są niezbędne, aby móc wejść szerzej na rynek kraju o specyficznych uwarunkowaniach polityczno  – handlowych. Choć jest to rynek niewielki ilościowo, to jednak o dużej wartości netto, na którym oczekuje się  wysoko jakościowych produktów. Przedstawiciel Mishref w swoich wypowiedziach wskazał, że drób Sadia jest  numerem  jeden w sprzedaży detalicznej, dostępny w bardzo dobrej cenie i oznakowany jako drób pochodzący z Brazylii, co lokalni konsumenci odbierają pozytywnie.


POWIĄZANE

– W związku z sytuacją spowodowaną epidemią COVID-19, w 2020 r. do Programu Rozw...

Decyzją z dnia 13 stycznia 2021 r. strona ukraińska rozszerzyła restrykcje impor...

Zarządzenie Nr 6/2021 Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę