Adama_poleposition_15.03_30.04

Brazylijskie sukcesy w Kuwejcie

17 października 2019
Brazylijskie sukcesy w Kuwejcie

Brazylijskim drobiarzom można pozazdrościć silne go wsparcia rządu w reprezentowaniu ich interesów  handlowych na ważnych rynkach eksportowych. W ostatnich kilku tygodniach brazylijska Minister Rolnictwa  wraz z  delegacją korporacyjną odbyła wizyty w czterech krajach arabskich: Egipcie, Arabii Saudyjskiej,  Kuwejcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Pozarządowo, drobiarstwo reprezentowali między innymi  przedstawiciele stowarzyszenia ABPA i Brazylijsko  - Arabskiej Izby Handlowej. Na uwagę zasługują wyniki  rozmów w Kuwejcie. Spółdzielnia  Mishref Coperative Society, która jest właścicielem 54 supermarketów w  Kuwejcie już posiada w ofercie kurczaki i kaczki importowane z Brazylii, ale jej właściciele zapowiedzieli zwiększenie sprzedaży towarów z Brazylii.Na półkach sklepów obecne są brazylijskie marki, jak drób Sadia i  mięso z kaczki Villa Germania. Towarowanie punktów detalicznych sieci Mishref odbywa się przez współpracę  z lokalnymi dostawcami odpowiedzialnymi za import. Mishref nie angażuje się bezpośrednio w zakupy zagraniczne.

Przemysł brazylijski ocenia, że rozmowy przedstawicieli rządu na właściwym szczeblu w Kuwejcie  są niezbędne, aby móc wejść szerzej na rynek kraju o specyficznych uwarunkowaniach polityczno  – handlowych. Choć jest to rynek niewielki ilościowo, to jednak o dużej wartości netto, na którym oczekuje się  wysoko jakościowych produktów. Przedstawiciel Mishref w swoich wypowiedziach wskazał, że drób Sadia jest  numerem  jeden w sprzedaży detalicznej, dostępny w bardzo dobrej cenie i oznakowany jako drób pochodzący z Brazylii, co lokalni konsumenci odbierają pozytywnie.


POWIĄZANE

Zgodnie z ostatnią decyzją władz Bośni i Hercegowiny z dnia 9 kwietnia 2021 r. w...

Spotkania zaplanowano w ramach następujących operacji własnych Sieci na rzecz in...

We Wrocławiu powstaje urządzenie, które ma szansę zrewolucjonizować przemysł rol...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę