informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Do Polski nie będzie można wwozić drobiu z Niemiec

13 maja 2003

Takie oświadczenie wydał wczoraj Główny Lekarz Weterynarii Piotr Kołodziej. Zakaz ten jest spowodowany podejrzeniem występowania ptasiej grypy w Niemczech. Zakaz będzie obowiązywał do czasu wyjaśnienia sytuacji za zachodnią granicą – zdecydował Kołodziej.

Zakaz obejmuje przywóz ptaków domowych i dzikich, ich jaj do wylęgu i konsumpcyjnych. Nie wolno także przewozić mięsa drobiowego i podrobów drobiowych z Niemiec. Przetwory z mięsa drobiowego i podrobów, które nie przeszły obróbki termicznej w temperaturze co najmniej 72oC również zostaną zatrzymane na granicy.

Obecnie zakaz przywozu i przewozu drobiu z powodu ptasiej grypy wprowadziły inne kraje. Od 17 kwietnia Belgia, Teksas w Stanach Zjednoczonych, a od 3 kwietnia – Holandia.


POWIĄZANE

Protekcjonistyczne nastroje w RPA wobec importu mięsa drobiu  nie są niczym nowy...

Zgodnie z danymi zebranymi przez Kantar Worldpanel  konsumpcja mięsa drobiowego ...

Chicken Bird Holdings (CBH), południowoafrykańska firma drobiarska, która jest m...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę