informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Do Polski nie będzie można wwozić drobiu z Niemiec

13 maja 2003

Takie oświadczenie wydał wczoraj Główny Lekarz Weterynarii Piotr Kołodziej. Zakaz ten jest spowodowany podejrzeniem występowania ptasiej grypy w Niemczech. Zakaz będzie obowiązywał do czasu wyjaśnienia sytuacji za zachodnią granicą – zdecydował Kołodziej.

Zakaz obejmuje przywóz ptaków domowych i dzikich, ich jaj do wylęgu i konsumpcyjnych. Nie wolno także przewozić mięsa drobiowego i podrobów drobiowych z Niemiec. Przetwory z mięsa drobiowego i podrobów, które nie przeszły obróbki termicznej w temperaturze co najmniej 72oC również zostaną zatrzymane na granicy.

Obecnie zakaz przywozu i przewozu drobiu z powodu ptasiej grypy wprowadziły inne kraje. Od 17 kwietnia Belgia, Teksas w Stanach Zjednoczonych, a od 3 kwietnia – Holandia.


POWIĄZANE

Protekcjonizm drobiarzy z RPA wobec importu brazylijskich kurczaków powoduje cor...

W okresie Wielkanocnym popyt na jaja rośnie w siłę. Świetną wiadomością dla miło...

Największy brazylijski producent jaj konsumpcyjnych – Mantiqueira  zainwestował ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę