EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Gęsi z grantu

9 lipca 2003

Kilka dni temu w Rodakach (gmina Klucze) gościli przedstawiciele polskiej agendy Organizacji narodów Zjednoczonych, z którymi sołectwo to współpracuje.

W Rodakach od ubiegłego roku realizowany jest program "Zielona gęś w krainie białego puchu". Jego pomysłodawczynią jest Halina Ładoń, sołtys tej miejscowości. W ubiegłym roku z gminnych funduszy zakupiono 240 gęsi i przekazano je 24 gospodarstwom. Program spodobał się, toteż Fundacja Wspomagania Wsi za 7,5 tys. zł zakupiła kolejne 500 gęsi dla 50 gospodarstw.

Sołectwo zgłosiło program również do konkursu jednej z agend Organizacji Narodów Zjednoczonych - UNDP. W ramach prowadzonego przez tę organizację konkursu "Bieda i środowisko - wzajemne powiązania". Program z Rodak zdobył drugą nagrodę w wysokości 3 tys. zł. Przyjechali przedstawiciele tej organizacji z Przemysławem Czajkowskim, krajowym koordynatorem ds. grantów na czele i przekazali sołectwu pieniądze. Dyskutowano również, jak można je wykorzystać. Poza zakupem kolejnych gęsi planowane jest zorganizowanie wielu imprez, w tym pikników integracyjnych dla dzieci i młodzieży.

Program, którego pomysłodawcą jest Halina Ładoń, został wpisany do Narodowego Planu Rozwoju. Za pieniądze przekazane przez Fundację Wspomagania Wsi ustawiono tablice informacyjne oraz opracowano i wydrukowano foldery o programie. Obecnie są nim zainteresowane kolejne miejscowości w gminie Klucze.


POWIĄZANE

Dbając o dietę swojej rodziny zawsze korzystaj z rzetelnych źródeł informacji Te...

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, cyklicznie prezentuje najważniesze wydar...

Jak dowiadujemy się z komunikatu MRiRW wczoraj wieczorem odbyło się spotkanie pr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę