informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Kaczka piżmowa

19 czerwca 2002

Pochodzi z Ameryki Południowej. Silnie zaznaczony jest u tych kaczek dymorfizm płciowy. Dorosłe kaczory ważą 4 - 6 kg, a kaczki 2,5 - 3,0 kg. Tułów kaczorów jest długi, płaski, z przodu szeroki i zwężający się ku tyłowi. U ptaków obu płci u nasady dzioba szarożółtego lub żółtopomarańczowego i wokół oczu występują czerwone brodawki, które są lepiej rozwinięte u samców. Skoki ptaków są stosunkowo krótkie, barwy takiej jak dziób. Ze względu na barwę upierzenia wyodrębnia się różne odmiany barwne kaczek piżmowych: srokatą, białą i czarną. Nieśność, w dwóch okresach trwających od 31 do 51 i od 66 do 87 tygodnia życia , wynosi 140 - 180 jaj, o masie jaja 75 - 80 g i skorupie barwy białej z żółtym odcieniem. Wydajność rzeźna jest duża i wynosi 72 - 76%.

Kaczki piżmowe są krzyżowane z kaczkami w typie pekin w celu uzyskania bastardów (niepłodne), które przeznacza się do odchowu i tuczu na stłuszczone wątroby.


POWIĄZANE

Protekcjonizm drobiarzy z RPA wobec importu brazylijskich kurczaków powoduje cor...

W okresie Wielkanocnym popyt na jaja rośnie w siłę. Świetną wiadomością dla miło...

Największy brazylijski producent jaj konsumpcyjnych – Mantiqueira  zainwestował ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę