Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Koniec grypy

4 lutego 2008
W Polsce nie ma już żadnych ognisk ptasiej grypy. Specjalne rozporządzenie w tej sprawie wydał wczoraj Wojewoda Mazowiecki. Tym samym trzy miejscowości z gminy Bieżuń, Żuromin i Lutocin, znajdujące się w powiecie żuromińskim, nie są już uważane za zagrożone występowaniem grypy ptaków.

Wygaśnięcie ostatnich ognisk choroby na Mazowszu, oznacza, że na terenie całego kraju nie ma już stref, gdzie ryzyko ponownego wybuchu grypy ptaków byłoby spore. Inspekcja weterynaryjna zamierza jednak dmuchać na zimne. I zapowiada, że, utrzymane zostają podwyższone środki ostrożności.

Janusz Związek Główny Inspektorat Weterynarii: - Drób szeroko pojęty może być wypuszczany ale na teren ograniczony, ogrodzony.

Inspekcja weterynaryjna przypomina o wciąż obowiązującym nakazie karmienia i pojenia drobiu w zamknięciu. Chodzi o odizolowanie pasz, od dziko żyjących ptaków.

Jak długo będą trwały te ograniczenia, nie wiadomo. Ale służby weterynaryjne podkreślają, że ryzyko ze względów pogodowych jest spore. Rozpoczynają się bowiem kolejne migracje dzikich ptaków.


POWIĄZANE

Główny chiński organ planistyczny – Narodowa Komisja ds. Rozwoju i Reform – poin...

Temat grypy ptaków  na chwilę odszedł na boczny tor bowiem świat drobiarski skup...

Brazylijska firma mięsna BRF potwierdziła, że chińskie władze celne wydały zakaz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę