aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kurczak naturalny

18 kwietnia 2008
Znany szczeciński producent wyrobów z drobiu - Drobimex, jako jeden z pierwszych zakładów w kraju, wprowadził na rynek produkt typu "Go for No GMO". Chodzi o kurczaki, które w hodowli nie były karmione paszą ze składnikami poddanymi modyfikacji genetycznej.
Żywność genetycznie modyfikowana (ang. Genetically Modified Organizm - GMO) to organizmy, których materiał genetyczny został zmieniony w sposób niezachodzący w warunkach naturalnych wskutek krzyżowania lub naturalnej rekombinacji. Do roślin dodawane są lub usuwane geny innych organizmów.
Kurczęta "Go for No GMO" były hodowane w osobnych, specjalnych stadach karmionych wyłącznie ściśle selekcjonowanymi paszami pochodzącymi z roślin nie modyfikowanych genetycznie. Pasze te nie zawierają soi transgenicznej. Są one droższe o 20 procent od pasz zawierających zmodyfikowaną soję.
Spośród skomercjalizowanych roślin genetycznie zmodyfikowanych najwięcej uprawia się soi, kukurydzy, bawełny i rzepaku. Ponad 50 procent wszystkich upraw soi na świecie stanowi soja zmodyfikowana. A właśnie produkty z tej rośliny stanowią najważniejsze komponenty używane jako składnik pasz dla drobiu hodowlanego.
Drobimexu bierze pod uwagę, że choć nie wiadomo, jaki wpływ na człowieka ma żywność genetycznie zmodyfikowana, to - zdaniem 75 procent konsumentów - produkty, do wytworzenia których użyto pasze zawierające zmienione składniki, powinny być oznakowane.


POWIĄZANE

Jak podaje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, Iran rozpoczyna wysyłki jaj k...

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych i Biuro Przedstawiciela Handlu USA po...

Sieci handlowe i producenci żywności wycofują jaja z chowu klatkowego. Już co tr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę