Kurczaki już w Europie

30 kwietnia 2004

- W czwartek został uroczyście otwarty zmodernizowany zakład przetwórczy kurcząt Drobimexu w Goleniowie. Inwestycja pochłonęła ponad 4 mln zł, z czego 40 proc. pochodziło z programu pomocowego SAPARD - informuje "Głos Szczeciński".

- W przededniu wejścia do Unii nasze wyroby spełniają już wszystkie normy europejskie i posiadają uprawnienia eksportowe do krajów Wspólnoty - podkreślił Bodo Engling, prezes Drobimexu. Dodał, że pieniądze zainwestowano między innymi w budowę nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni 400 m.kw., zaplecze socjalne, maszyny i urządzenia oraz magazyn wyrobów gotowych.

Produkowane w Goleniowie przetwory z kurcząt: kiełbasy, szynki, polędwice, pieczenie i pasztety spełniają wszelkie wymogi sanitarne i weterynaryjne obowiązujące w krajach Unii. Warto dodać, że w Goleniowie produkuje się rocznie prawie 6 tysięcy ton wyrobów drobiarskich w 75 asortymentach - pisze dziennik "Głos Szczeciński".

Dla władz gminnych i powiatowych ważne jest przede wszystkim to - jak podkreśla "Głos Szczeciński" - że zmodernizowany zakład zwiększył zatrudnienie oraz moce produkcyjne o 30 proc. Obecnie pracuje tu ponad sto osób. Praca odbywa się na trzy zmiany.


POWIĄZANE

Meksykańskie władze, aby skuteczniej walczyć z podwyżkami cen mięsa na rynku kra...

Deklaracja o odzyskaniu przez Polskę statusu kraju wolnego od wysoce zjadliwej g...

Władze Malezji podtrzymały zapowiadaną w maju decyzję o wprowadzeniu od czerwca ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę