Claas_20.11.2020shiuz_750x100_1102020

Kurczaki już w Europie

30 kwietnia 2004

- W czwartek został uroczyście otwarty zmodernizowany zakład przetwórczy kurcząt Drobimexu w Goleniowie. Inwestycja pochłonęła ponad 4 mln zł, z czego 40 proc. pochodziło z programu pomocowego SAPARD - informuje "Głos Szczeciński".

- W przededniu wejścia do Unii nasze wyroby spełniają już wszystkie normy europejskie i posiadają uprawnienia eksportowe do krajów Wspólnoty - podkreślił Bodo Engling, prezes Drobimexu. Dodał, że pieniądze zainwestowano między innymi w budowę nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni 400 m.kw., zaplecze socjalne, maszyny i urządzenia oraz magazyn wyrobów gotowych.

Produkowane w Goleniowie przetwory z kurcząt: kiełbasy, szynki, polędwice, pieczenie i pasztety spełniają wszelkie wymogi sanitarne i weterynaryjne obowiązujące w krajach Unii. Warto dodać, że w Goleniowie produkuje się rocznie prawie 6 tysięcy ton wyrobów drobiarskich w 75 asortymentach - pisze dziennik "Głos Szczeciński".

Dla władz gminnych i powiatowych ważne jest przede wszystkim to - jak podkreśla "Głos Szczeciński" - że zmodernizowany zakład zwiększył zatrudnienie oraz moce produkcyjne o 30 proc. Obecnie pracuje tu ponad sto osób. Praca odbywa się na trzy zmiany.


POWIĄZANE

W związku z potwierdzeniem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na teren...

Dnia 18 grudnia 2020 r. służby weterynaryjne Japonii poinformowały o nałożeniu z...

Sytuacja na polskim rynku drobiu stopniowo się poprawia, choć ceny skupu utrzymu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę