informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Polbar

19 czerwca 2002

Rasa wyhodowana w Polsce przez prof. L.Kaufman. Jest efektem krzyżowania zielononóżki kuropatwianej z rasą plymouth rock jastrzębiaty oraz selekcji na nieśność, masę ciała i przystosowanie do określonych warunków utrzymania.
Upierzenie dorosłych osobników obu płci różni się nieznacznie; u kogutów jest ono nieco jaśniejsze niż u kur. Ptaki mają grzebień czerwony, pojedynczy, średniej wielkości i stojący. Barwa dzioba i nieopierzonych skoków jest zróżnicowana - od cielistobiałej do żółtej, a zausznice są czerwone.

Nieśność roczna kur wynosi 160 - 180 jaj, o masie jaja 54 - 58 g i kremowej skorupie. Masa ciała kogutów w wieku 20 tygodni wynosi 2,0 - 2,5 kg, a kur - 1,6 - 1,8 kg. Pisklęta w zależności od płci mają rożną barwę puchu. Koguty są jasne, czasami z szarym nalotem, kury mają wyraźny rysunek upierzenia kuropatwianego.


POWIĄZANE

Największy brazylijski producent jaj konsumpcyjnych – Mantiqueira  zainwestował ...

30 proc. polskiej produkcji jaj trafia za granicę, nie tylko na rynki europejski...

Grypa ptaków ponownie zaatakowała fermy kaczek w Bułgarii. Służby weterynaryjne ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę