OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Popyt na strusie jest ogromny

18 lipca 2005

Jeszcze kilka lat temu hodowla strusi była zupełnie nieopłacalna i myśleliśmy o likwidacji stad. Teraz sprzedajemy żywiec w każdej ilości po bardzo dobrych cenach - przyznają producenci.

Popyt na mięso z tych ptaków jest ogromny. Prawie cała produkcja krajowa idzie na eksport. Mięso strusie kupują głównie Niemcy, Francuzi, Holendrzy i Belgowie. Dotychczas głównym dostawcą tego towaru do państw Starej Unii była Południowa Afryka.

Ale po wybuchu epidemii ptasiej grypy handel z nią został zablokowany. Zyskali na tym polscy producenci. Prawie wszyscy zamierzają powiększyć hodowle .

Nie brakuje też chętnych na rozpoczęcie produkcji - przyznaje związek hodowców strusi. Jest tylko jeden problem - brakuje piskląt. Wylęgi w tym roku były opóźnione i zdecydowanie mniejsze niż w latach ubiegłych.


POWIĄZANE

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Światowa...

Firma Lisner ogłosiła wycofanie jaj pochodzących od kur utrzymywanych w klatkach...

Jak informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, brazylijscy eksporterzy wy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę