aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Tragedia w chińskim kurniku

5 lutego 2003

Blisko 2.000 kurczaków zdechło z przerażenia gdy nieopodal jednej z kurzych farm w Chinach kilku nastolatków odpalało sztuczne ognie z okazji chińskiego Nowego Roku.

Właściciel kurzej farmy z miasta Guangzhou, pan Zhou, jadł właśnie obiad z rodziną, kiedy dobiegł go ogłuszający huk fajerwerków. Gdy pobiegł do zagrody, znalazł tam 5 tys. swoich kurczaków zbitych w tłum w kącie pomieszczenia najbardziej oddalonym o źródła hałasu. Niestety, nie udało się już odratować blisko 2 tysiący ptaków, które zdechły w wyniku szoku lub stratowania przez spanikowanych współtowarzyszy. Wybiegłszy przed dom, pan Zhou zobaczył sześciu nastolatków puszczających sztuczne ognie na pobliskiej ulicy. Zaalarmowani jego krzykami młodzieńcy uciekli.

Farmer, który zamierzał sprzedać kurczaki na noworoczne stoły, oszacował swoje straty na 30.000 juanów (około 3.610 dolarów).

Według tradycji fajerwerki mają służyć « odstraszaniu złych duchów » podczas obchodów Nowego Roku w Chinach, 31 stycznia. W wielu chińskich miastach używanie fajerwerków zabronione jest ze względów bezpieczeństwa, ale w innych jest dozwolone na miejskich przedmieściach.


POWIĄZANE

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych i Biuro Przedstawiciela Handlu USA po...

Sieci handlowe i producenci żywności wycofują jaja z chowu klatkowego. Już co tr...

Komisja ds. Konkurencji Republiki Południowej Afryki oraz niezależny organ podle...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę