Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Władze wietnamskie nakazały likwidacje ferm drobiowych

19 stycznia 2004

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że w Wietnamie kolejna osoba zmarła po zarażeniu wirusem ptasiej grypy. Była to 8-letnia dziewczynka, która zmarła w szpitalu dziecięcym w Hanoi. Tym samym liczba śmiertelnych ofiar ptasiej grypy w Wietnamie wzrosła do pięciu.

W piątek wietnamskie władze nakazały likwidację ferm drobiowych w dwunastu prowincjach kraju. Jednocześnie w mieście Hoszimin wprowadzono całkowity zakaz handlu drobiem. Kroki te mają powstrzymać szybkie rozprzestrzenianie się epidemii ptasiej grypy. Z powodu tej choroby padło w Wietnamie ponad dwa miliony kurcząt.

W zagrożonych fermach zlikwidowano już ponad 20 milionów sztuk ptaków hodowlanych. Podejrzane przypadki zachorowań u ludzi wystąpiły w różnych częściach północnego Wietnamu. Przypuszcza się, że chorobą można się zarazić przez kontakt z chorymi ptakami. Nie stwierdzono dotąd przenoszenia wirusa z człowieka na człowieka.

Specjaliści nie wykluczają, że wraz z kolejnymi mutacjami wirusa może to nastąpić w przyszłości, a wtedy epidemia ptasiej grypy może mieć gorsze konsekwencje niż SARS, na który w ubiegłym roku zmarło na świecie około 800 osób - co dziesiąty zakażony.


POWIĄZANE

„Kulawi władcy” to cykl pięciu filmów dokumentalnych zrealizowanych przez Warsaw...

Według doniesień ukraińskich mediów Korporacja Rolnicza Krupetsk buduje nową fer...

Stany Zjednoczone i Indie próbują rozwiązać spór handlowy dotyczący drobiu toczą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę