Zaskarżą ustawę

16 października 2008
Branża drobiarska skarży do Brukseli ustawę o paszach. W ciągu kilku dni wniosek ma być gotowy. Zdaniem hodowców i przetwórców wyeliminowanie transgenicznych komponentów paszowych od 2013 roku całkowicie pogrąży branżę. Chodzi o zapis w ustawie, który zabrania stosowania roślin transgenicznych w żywieniu zwierząt. Rygorystyczne przepisy miały obowiązywać od połowy tego roku.

W ostatniej chwili udało się jednak przesunąć wejście w życie zakaz do 2013 roku. Branża drobiarska nie zamierza jednak czekać, dlatego już teraz zdecydowała o natychmiastowym zaskarżeniu niekorzystnych dla niej przepisów.

Leszek Kawski, Krajowa Rada Drobiarstwa: zleciliśmy już kancelarii prawnej przygotowanie takiej skargi do Komisji Europejskiej i myślę, że to jest kwestia 2-3 tygodni i będziemy to pismo wysyłać.

Szanse, że unijni urzędnicy stwierdzą niezgodność polskiego prawa ze Wspólnotowym są spore. Tym bardziej, że Komisja Europejska kilkukrotnie informowała już Polskę o tym, że ustawa o paszach jest sprzeczna z unijnym prawem.

Przypominając jednocześnie, że obowiązuje nas swobodny obrót materiałem genetycznie modyfikowanym – w tym także komponentami paszowymi.


POWIĄZANE

Jak podaje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz (KIPDiP) trwa trend wzrostowy ...

Drobiarski świat z zapartym tchem śledzi czy grypa ptaków dotrze w tym sezonie d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę