aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Audyt w Mlekovicie

26 lutego 2007

W dniu 21 lutego 2007 roku zakończył się w Mlekovicie trzydniowy audyt Zintegrowanego Systemu Zarządzania: Bezpieczeństwa Zdrowotnego Żywności, Zarządzania Jakością ISO 9001 i Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 przeprowadzony przez zespół audytorów Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.

Mlekovita jako jedna z pierwszych zakładów certyfikowała system bezpieczeństwa żywności według najnowszej międzynarodowej normy ISO 22000 „Systemy zarządzania bezpieczeństwem żywności - Wymagania dla wszystkich organizacji łańcucha żywnościowego”.

Nowa norma ujednolica interpretacje wymagań krajowych i międzynarodowych w obszarze systemu zarządzania bezpieczeństwem zdrowotnym żywności w całym łańcuchu żywnościowym. Norma opiera się na wymaganiach systemu zarządzania jakością według normy ISO 9001:2000 oraz łączy wymagania systemu HACCP i Dobrych Praktyk Produkcyjnych, Higienicznych, Dystrybucyjnych itp. Norma ISO 22000 ma charakter dynamiczny i ukierunkowana jest na ciągłe doskonalenie poprzez stałą samoocenę.

Wymagania normy ISO 22000 pozwalają:
- oszacować i ocenić wymagania konsumentów, - wykazać efektywną komunikację z wszystkimi stronami łańcucha żywnościowego, - wykazać zgodność z prawem żywnościowym.

Celem normy jest dostarczenie bezpiecznego wyrobu gotowego dla konsumentów.

Audytorzy PCBC na uroczystym zakończeniu wręczyli Prezesowi Zarządu Dariuszowi Sapińskiemu dyplom z gratulacjami odnośnie skuteczności funkcjonowania zintegrowanego systemu zarządzania, który ulega ciągłemu doskonaleniu.

Audytorzy zaobserwowali postęp i duże zaangażowanie personelu w utrzymaniu funkcjonowania systemu i ciągłe doskonalenie oraz prowadzenie działalności w sposób przyjazny środowisku, przy respektowaniu wymagań prawnych i technicznych.

MLEKOVITA dąży, aby dać Konsumentom jej wyrobów coś więcej niż zaspokojenie tylko ich potrzeb - wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom dlatego uruchomiła drugą linię do produkcji MLEKA ŚWIEŻEGO pasteryzowanego w opakowania PET oraz wprowadza nowe smaki JOGURTÓW z dodatkiem bakterii probiotycznych, które dobroczynnie wpływają na zdrowie człowieka oraz innych napojów fermentowanych.

Zintegrowany System Zarządzania jest zorientowany na procesy biznesowe oraz ukierunkowany na zaspokajanie potrzeb Klienta co sprawia, że jest jeszcze większym gwarantem jakości wyrobów produkowanych przez SM MLEKOVITA. Utrzymanie i doskonalenie funkcjonowania zintegrowanego systemu zarządzania wymaga ciągłej pracy wszystkich pracowników. Praca ta przynosi wymierne korzyści, zarówno ekonomiczne jak i ekologiczne, które są efektem oszczędnej gospodarki surowcami, optymalizacji procesów i zdolności końcowych produktów do recyklingu.

Polityka jakości i środowiskowa dotrzymuje kroku rozwojowi firmy. Uwzględnia całościowe potrzeby zakładu, pozwala wyeliminować te działania firmy, które są dla niej niepotrzebne, gwarantuje jednolitą i powtarzalną jakość wyrobów. MLEKOVITA posiadając certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania jest pewnym i wiarygodnym partnerem na unijnym i światowym rynku.

 


POWIĄZANE

Sekretariat Prezesa Zarządu ZPPM, Pana Marcina Hydzika,  przesyłał do Pierwszego...

- Polskie mleczarnie zaczynają już zmniejszać gramaturę opakowań - ich tarę - za...

W terminie 19-23 lutego 2024 r., członków Polskiej Izby Mleka tj.  Spółdzielczą ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę