Advertisement

Chcą do Grajewa

9 maja 2003

Zambrów. Rada Nadzorcza Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej podjęła w środę decyzję o połączeniu ze spółdzielnią "Mlekpol" w Grajewie. Według prezesa OSM jest to działanie w ramach regionalnej konsolidacji rynku mleczarskiego.

- Zmusza nas do tego ogromna konkurencja na rynku mleczarskim - powiedział Tadeusz Walesieniuk, prezes zambrowskiej spółdzielni. - Wspólne działanie wykluczy wewnętrzną konkurencję i wzmocni naszą pozycję w rozmowach z wielkimi sieciami dystrybucyjnymi. Obniżone zostaną także koszty administracyjne. Ujednolicona będzie, po połączeniu, cena skupu mleka.

Proces konsolidacji branży mleczarskiej, według Walesieniuka, odbywa się w skali regionu podlaskiego. Zaawansowane są jakoby rozmowy między władzami spółdzielni mleczarskich w sprawie utworzenia spółdzielczej struktury holdingowej, obejmującej wszystkie mleczarnie w województwie.

Jak dotąd liderem działań konsolidacyjnych jest grajewski "Mlekpol", do którego dołączyły już spółdzielnie z Kolna, Ełku, Mrągowa i Sejn. Według prezesa grajewskiego kolosa, Edmunda Borawskiego, na dalsze decyzje w sprawie fuzji z Zambrowem wpływ będzie miała obecna sytuacja ekonomiczna zambrowskiej mleczarni.


POWIĄZANE

Jak podaje serwis clal w pierwszym kwartale 2017 roku Unia Europejska (UE 28) zw...

Nowoczesny zakład przetwórstwa serwatki, która powstaje przy produkcji serów, ot...

W tym roku, w ramach XXIV atestacji żywności w Programie „Doceń polskie”, certyf...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę