Dwa zakłady MLEKPOLU na liście do wznowienia eksportu

21 grudnia 2004

Zakłady mleczarskie z Kolna i Mrągowa, należące do SM MLEKPOL z Grajewa, znalazły się na liście 10 polskich zakładów mleczarskich ubiegających się o tymczasowe wznowienie eksportu do Rosji.

Lista 10 zakładów mleczarskich powstała w oparciu o wyniki eksportowe w okresie od stycznia do sierpnia br. Stworzona została przez głównego lekarza weterynarii oraz przedstawicieli Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich i Związku Prywatnych Przetwórców Mleka. Teraz listę zakładów zatwierdzić muszą władze rosyjskie. Po wydaniu pozytywnej opinii – zakłady te będą mogły prowadzić eksport do Rosji do czasu ogłoszenia oficjalnych wyników kontroli prowadzonych przez rosyjskie służby weterynaryjne w polskich mleczarniach. Przypomnijmy, że o możliwość eksportu do Rosji ubiegało się ponad 70 zakładów z całego kraju. Rosjanie prowadzili w nich kontrole jesienią tego roku. Sprawdzali m.in. jakość produkcji w oparciu o systemy ISO i HACCP, a także produkcję mleka w gospodarstwach. Nieznany jest termin ogłoszenia wyników tych kontroli.

Przypomnijmy, że eksport polskich produktów mleczarskich do Rosji wstrzymany został we wrześniu. Od stycznia do sierpnia br. MLEKPOL wyeksportował do Rosji około 600 ton sera produkowanego w zakładzie w Kolnie oraz 2,5 tys. ton serwatki produkowanej w Mrągowie.


POWIĄZANE

Mlekovita, firma o długoletniej tradycji i ugruntowanej pozycji nie tylko na ryn...

Braki w dostawie prądu i gazu spowodują miliardowe straty w sektorze mleczarskim...

19. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej to najważniejsze wydarzeni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę