aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Gdzie te kwoty?

1 grudnia 2006

Są pierwsze decyzje ale są i pierwsze rozczarowania. Zasady przyznawania dodatkowych kwot mlecznych dla wielu rolników to wciąż spora zagadka. A to dlatego, że przyznane limity są mniejsze niż się spodziewali.

Na dokumenty potwierdzające przyznanie nowych limitów mlecznych trzeba było sporo czekać. Ale rolnicy byli spokojni, bo zapewnienia urzędników były jasne. Dodatkowych kwot mlecznych miało wystarczyć dla wszystkich. Dlatego wielu producentów mleka zdziwiły otrzymane decyzje. - Zapłaciliśmy karę za 5,5 tysiąca a dostaliśmy 5100 tak ze nie tyle nawet co żeśmy przekroczyli. – mówi pani Katarzyna Krośniewska.

Agencja Rynku Rolnego wyjaśnia, że przy wyliczaniu dodatkowych limitów brana jest pod uwagę nie tylko ilość mleka, ale także zawartość tłuszczu.

W gorszej sytuacji są ci rolnicy, którzy zanim otrzymali decyzje o przyznaniu nowych limitów dokupili kwoty mleczne na wolnym rynku. W ten sposób zamknęli sobie drogę do tego, aby otrzymać je z krajowej rezerwy.

Zdaniem Agencji Rynku Rolnego producenci ponoszą w ten sposób winę za nieznajomość prawa. Przepisy nie są niestety proste, ale trzeba ich przestrzegać. A popełnione błędy kosztują.


POWIĄZANE

W terminie 19-23 lutego 2024 r., członków Polskiej Izby Mleka tj.  Spółdzielczą ...

W 100% gospodarstw dostarczających mleko na potrzeby produkcji produktów mleczny...

Podsumowanie 2023 roku w przemyśle mleczarskim Z danych trzech kwartałów 2023 r....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę