a_bio_expo_Ptak

Indywidualne kwoty mleczne

14 kwietnia 2003

31 marca 2003 roku skończył się rok referencyjny, na podstawie którego dyrektorzy Oddziałów Terenowych ARR przydzielą indywidualne kwoty mleczne. Będą one obowiązywały w pierwszym w Polsce roku kwotowym, przypadającym na okres od 1 kwietnia 2004 roku do 31 marca 2005 roku.

Każdy dostawca hurtowy otrzyma indywidualną kwotę mleczną proporcjonalną do ilości mleka wprowadzonego do obrotu rynkowego w roku referencyjnym i do średniej ważonej zawartości tłuszczu w tym mleku, a dostawca bezpośredni – proporcjonalną do ilości mleka wykorzystanego do produkcji przetworów mlecznych wprowadzonych do obrotu w roku referencyjnym lub do ilości krów mlecznych w posiadanym gospodarstwie.

Od 1 kwietnia 2004 roku producent mleka nie posiadający indywidualnej kwoty mlecznej dla dostawcy hurtowego lub indywidualnej kwoty mlecznej dla dostawcy bezpośredniego nie będzie mógł wprowadzać mleka i przetworów mlecznych do obrotu rynkowego. Oznacza to, że od 1 kwietnia 2004 roku mleko i przetwory mleczne wyprodukowane w gospodarstwie, które nie będzie miało przydzielonej kwoty mlecznej, nie będą mogły być sprzedane np. do mleczarni, przetwórni, pośrednika skupującego mleko, na bazarze itd.

Aby móc starać się o przyznanie indywidualnej kwoty mlecznej, trzeba zarówno posiadać gospodarstwo, jak i dostarczać mleko lub przetwory mleczne na rynek – dzielenie tych funkcji pomiędzy ojca (właściciel gospodarstwa) i syna (dostawca mleka do mleczarni z tego gospodarstwa) nie daje możliwości uzyskania kwoty mlecznej.

W przypadku nabycia lub wydzierżawienia gospodarstwa w roku referencyjnym od osoby zaprzestającej produkcji mleka – do umowy sporządzonej w formie pisemnej należy dołączyć dowody dostaw mleka na rynek od poprzedniego posiadacza gospodarstwa; mleko to zostanie uwzględnione przy przyznawaniu indywidualnej kwoty mlecznej.

Tryb składania wniosków o przyznanie indywidualnej kwoty mlecznej dla dostawcy hurtowego i bezpośredniego

W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z pracownikami Biura Kwotowania Produkcji Mleka w Centrali ARR (tel. 0~22 661-79-66, 661-79-27 ) lub najbliższym Oddziałem Terenowym ARR.


POWIĄZANE

Co zrobić, by zwiększyć dobrostan krów? Na które elementy przygotowania obory na...

Współczesny konsument poszukuje żywności wysokiej jakości o właściwościach prozd...

Polskie produkty mleczarskie są ciągle za mało cenione na rynku krajowym - mówi ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę