informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

IV Ogólnopolskie Forum Ekspertów i Hodowców Bydła Mlecznego

5 marca 2015
W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyło się IV Ogólnopolskie Forum Ekspertów i Hodowców Bydła Mlecznego „Zdrowa Krowa”. Ponad 250 uczestników zapoznało się z ekonomicznymi i organizacyjnymi aspektami funkcjonowania gospodarstw, co jest niezwykle istotne w obecnej sytuacji rynkowej, w przededniu zniesienia kwot mlecznych.
Najważniejszym punktem tegorocznego Forum była debata na temat roli i znaczenia spółdzielczości w Polsce, w której udział wzięli eksperci i praktycy związani z szeroko pojętą branżą mleczarską

       
       
       


Kwestie, z którymi zmierzyli się uczestnicy debaty dotyczyły m.in. określenia wzorcowego modelu spółdzielni, wpływu członków na zarządzanie nią, potencjalnego konfliktu interesów pomiędzy członkami rolnikami a członkami pracownikami oraz zagrożenia i korzyści wynikające z funkcjonowania na rynku mleka grup producenckich i ich relacje ze spółdzielniami.
Uczestnicy Forum zapoznali się też z najnowszymi wnioskami ze stosowania programu profilaktycznego z użyciem szczepionek w kierunku IBR i BVD. Na podstawie badań prowadzonych w projekcie „Zdrowa Krowa” dr Marek Balcerak (SGGW) ocenił potencjał inwestycyjny w gospodarstwach wyspecjalizowanych w produkcji mleka.  O wpływie komfortu życia krów na produkcję mleka opowiadał dr Marcin Gołębiewski  (SGGW).
Zdrowa Krowa jest programem skierowanym do hodowców bydła mlecznego. Jego głównym założeniem jest poprawa stanu zdrowia bydła mlecznego i ekonomiki produkcji, podnoszenie kwalifikacji rolników oraz upowszechnianie najnowszych osiągnięć naukowych w zakresie produkcji mleka. Pomysłodawca akcji – Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego – wspierana jest naukowo przez Instytut Weterynaryjny Państwowy Instytut Badawczy w Puławach oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a partnerem merytorycznym programu jest również Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.


POWIĄZANE

Jako społeczeństwo rozwijające się dopiero od niedawna poczuliśmy konieczność db...

GMO (organizmy modyfikowane genetycznie) - powstają sztucznie na skutek wprowadz...

Celem standardu Polskiej Izby Mleka  (PIM) „Bez GMO”  jest promocja najlepszych ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę