dnikukurydzy_210818

Już blisko 40 tysięcy uczniów z kampanią Stawiam na mleko!

3 lipca 2008
Do tej pory w ramach kampanii „Stawiam na mleko!” odwiedzono 24 miasta w całej Polsce docierając do ponad 47 tysięcy dzieci, ich rodziców oraz opiekunów. Do końca czerwca Mleczna Ekspedycja zrealizowała już 8 tras z 12 zaplanowanych na 2008 rok.

W tym czasie Mleczny Konwój przejechał ponad 51 tysięcy km docierając do blisko 40 tysięcy uczniów w 71 szkołach podstawowych małych i średnich miastach. Trasa Mlecznej Ekspedycji przewidziana na 2008 rok objęła swoim zasięgiem tereny centralnej oraz północno-wschodniej Polski i poprowadziła przez województwa: mazowieckie, podlaskie, lubelskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie. W tym roku Konwój „Stawiam na mleko!” dotrze jeszcze do mieszkańców 12 miast położonych w województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz zachodnio-pomorskim.

       


- Oficjalnie kampanię „Stawiam na mleko!” rozpoczęliśmy w styczniu br., ale poprzedziły ją trzy miesiące intensywnych przygotowań. Po ponad pół roku realizowania programu pozwoliliśmy sobie na pierwsze podsumowania i ocenę poszczególnych działań. Cieszy nas fakt, że atrakcje jakie przygotowuje Mleczna Ekspedycja dla mieszkańców odwiedzanych miast spotykają się z dużym zainteresowaniem, co przekłada się na konkretne działania edukacyjno-informacyjne na temat korzyści ze spożywania mleka i produktów mlecznych – powiedział Krzysztof Przybyłowski, prezes CAM Media S.A.  

Kampania „Stawiam na mleko!” w liczbach – podsumowanie 8 tras Konwoju Mlecznego:

Liczba odwiedzonych miast

24

Liczba odwiedzonych szkół

71

Liczba dzieci, które wzięły udział w Promocji w Szkołach

39.318

Liczba wydanych materiałów promocyjnych

348.800

Liczba wydanych gadżetów reklamowych

49.800

Liczba osób, które wzięły udział w Promocji Ulicznej

10.550

Liczba osób, które odwiedziły Truck Mleczny

36.900

Liczba wydanych próbek mlecznych

76.000

Liczba zgłoszeń do konkursu „Podaj dalej”

14.434

Liczba przejechanych kilometrów Konwoju Mlecznego

51.300


Mleczna Ekspedycja składa się ze specjalnego Trucka Mlecznego, którego celem w czasie 3 lat trwania kampanii jest dotarcie do blisko 450 szkół w 108 miastach w całej Polsce oraz przeprowadzenie kompleksowych działań informacyjnych, edukacyjnych oraz promocyjnych, skierowanych do dzieci w wieku 7- 13 lat i ich opiekunów.

Kluczowymi elementami kampanii o charakterze bezpośrednim są m.in.:
„Konwój Mleczny” – cykl imprez promocyjnych, podczas których zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie będą mogli wziąć dział w konkursach wiedzy o mleku i produktach mlecznych, a także spróbować mlecznych przysmaków.
 „Truck Mleczny” – weekendowe wydarzenie funkcjonujące w ramach „Konwoju Mlecznego”, którego. głównym założeniem jest promowanie zdrowia i zdrowego trybu życia przez zabawę i naukę, a także umożliwienie osobom biorącym udział w imprezach dotarcie do ekspertów, lekarzy i dietetyków, którzy doradzą w kwestii diety i zdrowego odżywiania.
„Podaj dalej” – konkurs promujący wiedzę o walorach diety bogatej w mleko i produkty mleczne połączony z udziałem w „Imprezach Mlecznych”.
Promocja w punktach sprzedaży – wsparcie działań informacyjnych w miejscu podejmowania decyzji zakupowych za pośrednictwem materiałów promocyjnych, a także konkursów z nagrodami.


Rokrocznie w Polsce spada spożycie mleka i jego przetworów. Z tego powodu zarówno u dzieci, jak
 i wielu osób dorosłych dochodzi do poważnych niedoborów wapnia, co może w konsekwencji wiązać się z zaburzeniami zdrowotnymi. Program „Stawiam na mleko!” ma być jednym z elementów działań mających na celu zapobieganie takim problemom w naszym społeczeństwie.

Obecnie w Polsce konsumuje się o prawie 30% mniej mleka i produktów z niego wytworzonych niż przeciętnie w innych krajach Unii Europejskiej (za „Przeglądem Mleczarskim”). W 2002 roku statystyczny Polak spożył 182 litry mleka (wraz z jego przetworami, bez masła), zaś w innych krajach Unii Europejskiej spożycie mleka wynosi 330-240 litrów na osobę1.

Za kampanię „Stawiam na mleko!” odpowiada Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich, przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego. Kampania finansowana jest ze środków Funduszu Promocji Mleczarstwa, przy wsparciu Unii Europejskiej oraz Rzeczpospolitej Polskiej. Realizowanie kampanii powierzono firmie CAM Media S.A., która została wyłoniona w przetargu jako organizacja wdrażająca. Działaniami z zakresu PR zajęła się agencja Propublic.

POWIĄZANE

Sytuacja w branży mleczarskiej obecnie nie jest zła, ale gorsza niż przed rokiem...

Komisja Europejska poinformowała w piątek, że połowa odtłuszczonego mleka w pros...

W poniedziałek odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Glo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę