informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Kary za mleko dla wszystkich

6 października 2006
Kary za mleko dla wszystkich

Kraje członkowskie muszą się zmierzyć z karami nałożonymi przez Komisję Europejską. Prawie 380 milionów euro to łączna wartość grzywien za nadprodukcję mleka. Tradycyjnie najwięcej zapłacą Włosi - blisko 190 milionów.

Polska i Niemcy również są na czele listy państw, które w największym stopniu przekroczyły przyznane im limity produkcyjne. Jednak nasza grzywna może być częściowo zredukowana.

Urzędnicy w Brukseli przekonują, że gdyby nie ograniczenia, rzeka mleka zalałaby europejski rynek, a tym samym produkcja byłaby nieopłacalna. Jednak plany zmian w polityce rolnej przewidują odchodzenie od tego systemu w 2014 roku. Nie mogą doczekać się tego Włosi, którzy każdego roku płacą największe kary. Przeciwnikami zniesienia kwot są Francuzi.


POWIĄZANE

Jako społeczeństwo rozwijające się dopiero od niedawna poczuliśmy konieczność db...

GMO (organizmy modyfikowane genetycznie) - powstają sztucznie na skutek wprowadz...

Celem standardu Polskiej Izby Mleka  (PIM) „Bez GMO”  jest promocja najlepszych ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę