informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Koniec kwot

24 kwietnia 2007
Rewolucja na rynku mleka. Unijna komisarz do spraw rolnictwa zapowiada zniesienie limitów produkcyjnych do 2015 roku. Już za dwa lata kwoty mają być stopniowo zwiększane, by przyzwyczaić rynek do nowego systemu.

Wprowadzone na początku lat osiemdziesiątych miały za zadanie chronić rynek przed nadprodukcją i regulować politykę cenową. Wiele krajów, w tym Włochy- a od wstąpienia do Unii- również Polska, narzekało na zbyt niskie limity produkcji. A za przekroczenie kwot krajowych grożą nie małe kary.

Dlatego Mariann Fischer Boel chce przeprowadzić reformę tego systemu. Począwszy od 2009 roku podwyższając narodowe kwoty produkcji, a w 2015 roku całkowicie znieść limity. I jak to bywa z takimi projektami, jedni przyjmują je z zadowoleniem, inni z dużymi obawami. Stracić mogą małe gospodarstwa, bo nie wytrzymają konkurencji na rynku.


POWIĄZANE

W dniach 14-16 maja 2019 r. polskie firmy branży mleczarskiej po raz kolejny wez...

Po silnym spadku cen produktów mlecznych obserwowanym w II poł. 2018 r., począte...

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) cena skupu mleka w styczniu 2019 r. ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę