aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kwotowe problemy

16 lipca 2007
Czy każdy kto przekroczył swoja indywidualną kwotą mleczna może ubiegać się o przyznanie dodatkowego limitu? Okazuje się ze nie. Ale przepisy tak szybko się zmieniają, że gubią się w nich nie tylko rolnicy ale także urzędnicy.

O tym jak bardzo skomplikowane są procedury ubiegania się o dodatkową kwotę mleczna przekonał się rolnik ze wsi Kadłubek na Mazowszu. W ubiegłym roku po raz pierwszy złożył on wniosek ale nie jej nie dostał. Powód – zdaniem ARR nie przekroczył limitu w wystarczającej wysokości. Rolnik nie zgadzał się z tym i postanowił się odwołać.

Grzegorz Bezak, wieś Kadłubek: - W odpowiedzi na odwołanie ARR faktycznie przyznała mi rację że zwiększyliśmy tę produkcję, to znowu wymyśliła sobie, że nie złożyliśmy w terminie wniosku - tego, który złożyłem do końca września a powinienem złożyć do końca maja. Dlatego rolnik zarzuca Agencji Rynku Rolnego niekompetencje.

Iwona Cupriak ARR: - Trudno tu mówić o jakimś bałaganie ponieważ sprawa ta została dokładnie przez nas sprawdzona i wszystko zostało zrobione zgodnie z prawem.

Zdaniem Agencji Rynku Rolnego dokument byłby rozpatrzony pozytywnie gdyby wpłynął w pierwszym terminie. W ubiegłym roku, ci, którzy przekroczyli kwotę mleczną o co najmniej 5 tysięcy kilogramów składali wnioski o przyznanie dodatkowych limitów w maju. Pozostałych obowiązywał termin wrześniowy. W tym roku przepisy są równie skomplikowane.

- Niedawno również dostaliśmy odpowiedź odmowną ze względu na to, że nie dostarczyłem wszystkich dokumentów, choć dzień wcześniej przed odmownym pismem dostałem inne pismo, że po weryfikacji mojego wniosku brakuje tylko numeru konta bankowego. – dodaje Grzegorz Bezak

Rolnik ponownie się odwołał. Ale czy ma szanse na dodatkową kwotę? Wszystko zależy od teko o ile ją przekroczył.

Iwona Cupriak ARR: - Są to producenci, którzy przekroczyli w ubiegłym roku kwotowym kwotę o co najmniej 500 kilogramów ale nie przekroczyli więcej niż 30% kwoty przyznanej na 31 marca poprzedniego roku.

Przypominamy że wnioski o przyznanie dodatkowych kwot mlecznych można składać w regionalnych oddziałach Agencji Rynku Rolnego do końca lipca.


POWIĄZANE

Sekretariat Prezesa Zarządu ZPPM, Pana Marcina Hydzika,  przesyłał do Pierwszego...

- Polskie mleczarnie zaczynają już zmniejszać gramaturę opakowań - ich tarę - za...

W terminie 19-23 lutego 2024 r., członków Polskiej Izby Mleka tj.  Spółdzielczą ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę