OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Kwotowe zamieszanie

12 stycznia 2004

To skandal - mówią tomaszowscy rolnicy. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa każe im czekać po kilka godzin na wydanie zaświadczenia o stanie pogłowia bydła mlecznego. Jest ono niezbędne przy składaniu wniosków o dodatkowe kwoty mleczne.

Mleko rolnicy odstawiają do łódzkiej mleczarni. Zgodnie z obowiązującą od nowego roku ustawą mogą starać się o dodatkowe kwoty mleczne. Jednym z dokumentów, które muszą w tym celu złożyć jest zaświadczenia o stanie pogłowia mlecznego. Jego wydanie powinno trwać 15 minut tymczasem trwało...nawet ponad godzinę.

Według pracowników tomaszowskiej agencji kolejkę spowodowała nie opieszałość obsługi, a sami rolnicy. Urzędnikom udało się obsłużyć wszystkich rolników. Czy podobna sytuacja może spotkać pozostałych petentów? Urzędnicy zapewniali nas, że jeśli zajdzie taka konieczność agencja będzie pracowała nawet do późnego wieczora.


POWIĄZANE

Spółdzielnia Mleczarska Ryki, jeden z wiodących producentów serów dojrzewających...

Przyspieszone tempo wdrażania regulacji CSRD (Corporate Sustainability Reporting...

Małgorzata Cebelińska, Wiceprezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol, wzię...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę