aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kwotowy problem

12 października 2007
Zainteresowanie programem przerosło najśmielsze oczekiwania. Ponad 15 tysięcy rolników złożyło dokumenty o przyznanie rekompensaty w zamian za rezygnacje z produkcji mleka.

Najwięcej wniosków wpłynęło w południowo – wschodniej części kraju. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wielu chętnych na przestawienie produkcji z krów mlecznych na bydło opasowe, owce, czy kozy jest także w województwach łódzkim oraz mazowieckim. Ogólna kwota wynikająca z tych wniosków to 100 milionów kilogramów mleka.

Waldemar Sochaczewski wiceprezes ARR: - Wnioski spływają jeszcze w niewielkiej liczbie pocztą, była taka możliwość składania wniosków. Musimy je dokładnie zweryfikować zakwalifikować do płatności zsumować konkretne kwoty.

Na wydawanie decyzji Agencja ma czas do końca listopada. Na razie niej jest pewne, czy wszyscy rolnicy skorzystają z programu. Powód jest tylko jeden 20 milionów złotych przewidziane na ten cel to zbyt mało. Jest jednak szansa, że uruchomione zostaną dodatkowe środki.

- Konkretne decyzje o poziomie wykupu i przeznaczeniu budżetu na ten cel zapadną w przyszłym tygodniu około 15 października i od tego agencja będzie gotowa już generować stosowne decyzje w ramach, których dokonamy wykupu tych kwot - mówi Sochaczewski.

Pierwszych decyzji rolnicy mogą spodziewać się w listopadzie. Miesiąc dłużej będą czekać na wypłatę pierwszych pieniędzy.


POWIĄZANE

- Polskie mleczarnie zaczynają już zmniejszać gramaturę opakowań - ich tarę - za...

W terminie 19-23 lutego 2024 r., członków Polskiej Izby Mleka tj.  Spółdzielczą ...

W 100% gospodarstw dostarczających mleko na potrzeby produkcji produktów mleczny...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę