EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Kwoty z krajowej rezerwy mlecznej

19 kwietnia 2004

O kwotę z rezerwy krajowej ubiegają się te gospodarstwa, które zwiększyły produkcję w ostatnich dwunastu miesiącach, czyli po zakończeniu roku referencyjnego. Największe zainteresowanie dodatkowymi limitami jest na Podlasiu, gdzie mimo suszy produkcja mleka wzrosła o 10%.

Na początku roku wnioski miały być rozpatrywane według kolejności zgłoszeń. Teraz zgodnie z nowymi zasadami, agencja zasięgnie informacji w mleczarniach, o ile zwiększyła się produkcja danego gospodarstwa w ostatnim roku. Dlatego też wstrzymano wydawanie decyzji w sprawie wniosków jakie wpłynęły przed zmianą zasad. Jak nas zapewniono, wszystkie wnioski będą rozpatrywane według tych samych zasad, bez względu na kolejność wpłynięcia.

Na początku roku wnioski złożyło wielu rolników, którzy nie rozwijają produkcji, lecz byli zainteresowani uzyskaniem jak najwyższej kwoty by ją później odsprzedać. Teraz dokumenty składają głównie ci, którzy chcieliby produkować jak najwięcej. O dodatkową kwotę mleczną można się ubiegać nadal przez cały ten i przyszły rok.


POWIĄZANE

OSM Piątnica została Partnerem 8. edycji ogólnopolskiego turnieju debat oksfordz...

Wczoraj, 15 marca 2023 r. w Bistro Bursztynowa w Warszawie odbyła się konferencj...

Chiny to dla polskiego sektora mleczarskiego jeden z najważniejszych rynków zbyt...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę