Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Liderzy branży mleczarskiej

14 czerwca 2006

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu jest jedną z największych w Polsce. Jej dzienne możliwości przerobowe sięgają 1 mln litrów. Aktualna oferta handlowa to około 100 produktów w 3 kategoriach: wyroby UHT ( mleka , śmietanki) , sery dojrzewające oraz galanteria mleczarska i produkty specjalne( jogurty, kefiry, maślanka, chłodnik, sosy , puddingi).

- Naszym sztandarowym produktem są wyroby UHT. Marka „łowickie”, pod którą sprzedajemy mleka i śmietanki i logo łowiczanki w stylizowanym stroju ludowym, znane są konsumentom w całej Polsce. Firma jest liderem na rynku śmietanki UHT z udziałem 35%. Posiadamy 12% udziału w rynku mleka i pozycję 3-go gracza w tej kategorii produktów mlecznych. Jeżeli uwzględnimy również mleko, które produkujemy pod markami sieci – wówczas nasz udział wynosi ok. 20%. – mówi Irena Uczciwek z działu Marketingu OSM w Łowiczu.

Mleczarnia eksportuje swoje wyroby na wiele rynków Europy między innymi do Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Czech , Słowacji , Węgier, Białorusi , a także do Japonii i krajów afrykańskich. Udział eksportu w sprzedaży ogółem w roku 2005 wynosił 23% i ma zdecydowanie rosnącą tendencję.

Mleczarska firma z Łowicza ciągle optymalizuje swoją ofertę dostosowując ją do potrzeb rynku i oczekiwań konsumentów. Jednym z najnowszych produktów jest seria napojów owocowych z serwatką o nazwie Opti Life - połączenie bogactwa smaku i aromatu owoców z cennymi składnikami odżywczymi, które wnosi serwatka.

Zdaniem Jana Dąbrowskiego, prezesa OSM w Łowiczu skuteczne działania firmy - trafne inwestycje techniczne i stawianie na nowoczesne ale sprawdzone technologie to dobra podstawa na której mleczarnia konsekwentnie buduje swoją teraźniejszość i przyszłość .

W rankingu Rzeczpospolitej największych polskich firm 2005 roku OSM Łowicz zajmuje 345 miejsce . W ciągu roku awansowała o 50 miejsc, z 395 pozycji w roku 2004. Zysk netto za rok 2005 wyniósł 2,4 mln zł.

Oceniając zysk łowickiej mleczarni nie wolno jednak zapominać, że średnia cena podstawowego surowca jakim jest mleko wyniosła 1,11 zł /l i była wyższa od średniej krajowej ( 0,92 zł ) o 20%.

- Jest to najlepszy dowód obrazujący jakość współpracy z dostawcami mleka oraz ich pozycję w strukturach spółdzielni dodaje Irena Uczciwek.

   
   
   

   
   
   


POWIĄZANE

W dniach od 22 września do 19 października br. emitowana jest kampania telewizyj...

13 września hodowcy bydła mlecznego i osoby związane z branżą spotkali się w Gos...

Ruszyła kampania promująca świeże mleko z Piątnicy OSM Piątnica powraca z kampan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę