aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Mleczarnia do przeniesienia

23 października 2003

Cała produkcja Elbląskiej Spółdzielni Mleczarskiej przeniesiona będzie do zakładu w Młynarach. W Elblągu pozostanie tylko administracja i magazyny.

Elbląska Spółdzielnia Mleczarska stanęła przed dylematem: budowa nowego zakładu na obrzeżach Elbląga, czy rozbudowa i przenosiny produkcji do zakładu w Młynarach. Wbrew pozorom, nie była to trudna decyzja.

– Gonił nas czas – przyznaje Florian Kaszubowski, prezes ESM. – A samo projektowanie nowego zakładu trwałoby ok. 2 lata. Decyzję o dobudowie skrzydła produkcyjnego w Młynarach podjęliśmy jesienią ubiegłego roku, a już w maju rozpoczęliśmy prace. Chcemy je zakończyć do grudnia przyszłego roku.
 
Tylko do kwietnia
Przy ul. Bema w Elblągu, produkcja może się toczyć tylko do końca kwietnia przyszłego roku. – Elbląski zakład ma 120 lat. Jego przystosowanie do standardów unijnych byłoby zbyt kosztowne – podkreśla prezes. – Poza tym, musielibyśmy wybudować podczyszczalnię ścieków, a przy ul. Bema nie ma dla niej miejsca.

Zakład w Młynarach ESM kupiła przed 9 laty; wytwarzane są tam sery. W młynarski zakład zainwestowane będzie co najmniej 5 mln zł. Nowe skrzydło zakładu osiągnęło już stan surowy. Jednoczenie dobudowywana jest hala do odbioru mleka (gdzie będzie mógł wjechać samochód) oraz tzw. aparatownia, czyli pomieszczenie cieplnej obróbki (pasteryzacji) mleka. 

Zaplanowana na kwiecień przeprowadzka nie będzie się wiązała z żadnymi zwolnieniami pracowników.


POWIĄZANE

W terminie 19-23 lutego 2024 r., członków Polskiej Izby Mleka tj.  Spółdzielczą ...

W 100% gospodarstw dostarczających mleko na potrzeby produkcji produktów mleczny...

Podsumowanie 2023 roku w przemyśle mleczarskim Z danych trzech kwartałów 2023 r....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę