Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Mleko dla dzieci

5 września 2005

Mleko i przetwory mleczne, które są dostarczane do placówek oświatowych dofinansowuje od początku roku szkolnego Agencja Rynku Rolnego.

Każde dziecko może otrzymać codziennie 0,25 litra mleka lub przetworu mlecznego po obniżonej cenie. Ceny za mleko i produkty mleczne płacone przez ucznia nie mogą przekraczać cen maksymalnych określonych, co roku w rozporządzeniu Rady Ministrów.

Dopłaty wypłacane przez ARR wynoszą od 14,17 do 161 euro/100 kg w zależności od produktu dostarczanego do placówek oświatowych.

Do udziału w programie dopłat mogą zgłaszać się: placówki oświatowe, samorządy – władze działające w imieniu placówek oświatowych, organizacje, dostawcy mleka, spółdzielnie mleczarskie.

Dopłaty przyznawane przez ARR mają za zadanie obniżenie ceny mleka i jego przetworów spożywanych przez uczniów w placówkach oświatowych. Ideą tego programu jest promowanie wśród dzieci zasad zdrowego odżywiania poprzez zachęcania ich do konsumpcji mleka i przetworów mlecznych bogatych w białko, witaminy i wapń.

W minionym roku szkolnym ARR dopłaciła do spożycia 6,5 mln kg mleka i jego przetworów wydatkując na ten cel około 6 mln zł.

Agencja Rynku Rolnego administruje Wspólną Polityką Rolną.


POWIĄZANE

13 września hodowcy bydła mlecznego i osoby związane z branżą spotkali się w Gos...

Ruszyła kampania promująca świeże mleko z Piątnicy OSM Piątnica powraca z kampan...

31 sierpnia 2023 roku wygasają certyfikaty rejestracji zakłado mleczarskich w Ch...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę