aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Mleko w pasiaku

8 grudnia 2005

Powiat łowicki należy obecnie do najlepiej rozwijających się regionów rolniczych w Polsce. Łowickie specjalizuje się przede wszystkim w warzywnictwie, sadownictwie, hodowli żywca wieprzowego oraz produkcji mlecznej.

Produkty z branży rolno – spożywczej rodem ze stolicy powiatu łowickiego znane są na całym świecie przede wszystkim za sprawą firmy Agros Nova, która należy do jest największych w Polsce producentów dżemów i sosów pomidorowych oraz soków i nektarów. Jej produkty eksportowane są do 22 krajów świata.

Soki rodem z Łowicza można kupić między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Bułgarii. Sałatki warzywne zaś z łowickiej firmy braci Urbanek już od wielu lat są ozdobą wielu stołów w Izraelu, Mongolii i Rosji. Natomiast sery żółte, mleko i śmietanę wyprodukowane przez Okręgową spółdzielnie Mleczarską w Łowiczu można już kupić w sklepach w Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Niemczech i we Włoszech.

Łowicka mleczarnia jest obecnie trzecim pod względem wielkości producentem mleka i jego przetworów w Polsce . Ostatnio hitem na polskim rynku jest produkowane właśnie w Łowiczu mleko dla kotów.

Łowiccy przedsiębiorcy nie zachłystują się zbytnio sukcesami i wciąż poszukują nowych rynków zbytu. Bracia Urbanek chcieliby zawojować rynek węgierski, czeski i słowacki, Agros Nova sprzedawać soki w Niemczech , a prezes OSM Łowicz marzy aby mleko z logo Łowiczanki znane było na całym świecie.


POWIĄZANE

W terminie 19-23 lutego 2024 r., członków Polskiej Izby Mleka tj.  Spółdzielczą ...

W 100% gospodarstw dostarczających mleko na potrzeby produkcji produktów mleczny...

Podsumowanie 2023 roku w przemyśle mleczarskim Z danych trzech kwartałów 2023 r....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę