CTR_80917

Mleko z Łowicza w Rosji i Chinach

3 grudnia 2015
Mleko z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu  znane jest nie tylko w Polsce , ale również z powodzeniem zdobywa rynki zagraniczne.
- Ponad 20 % produkcji wytwarzanej w naszych zakładach  sprzedawane jest poza granice Polski. Dostarczamy nasze produkty do krajów unijnych jak i do krajów trzecich. Nasze wyroby eksportujemy  ni to w różnych ilościach między innymi do Rosji , Chin, Kazachstanu, RPA, Mauretanii czy Stanów Zjednoczonych. Najważniejszymi obecnie dla nas rynkami zbytu są Chiny i Rosja – mówi Jan Dąbrowski, prezes OSM Łowiczu.
W łowickiej mleczarni nie produkuje się tylko mleko , ale również szereg innych wyrobów spożywczych, które dostępne są sklepach rozsianych w całej Polsce
- Kupujemy i przerabiamy w tej chwili półtora miliona  mleka dziennie. Produkowanych jest ponad 250 różnego rodzaju wyrobów między innymi mleko w kartonach, śmietanka w kartonach, śmietanka do kawy, jogurty naturalne, kefiry, twarogi, twarożki  czy różne gatunki żółtego sera – informuje prezes Dąbrowski
Produkty  OSM w Łowiczu dostępne są w całej Polsce pod markami  ,,łowickie, Łowicz, Opti fresk, Opti life, TSM, MONA, Capriola, Feliada, Łowicki aksamitny, Jogser, Mleczgal, Kalisz’’.


POWIĄZANE

Od końca września br. obserwowany jest powolny spadek cen masła w kraju i na ryn...

Jedząc kanapkę z kremowymi serami topionymi, konsumenci coraz częściej zastanawi...

Kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa (CETA) to najbardziej ambitne i postępowe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę