CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

MLEKOVITA jednym z największych przedsiębiorstw produkcyjnych

4 lipca 2005

Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA znalazła się na 69. miejscu w opublikowanym przez magazyn ekonomiczny „Home&Market” rankingu 400 największych przedsiębiorstw produkcyjnych.

O tak wysokiej pozycji mleczarskiej spółdzielni z Wysokiego Mazowieckiego zadecydowały wyniki finansowe za rok 2004: przychody netto w wysokości 1044717 tys. zł i wynik netto na poziomie 22207 tys. zł.

Ponadto SM MLEKOVITA autorzy rankingu wymieniają wśród 14 firm, które zanotowały poprawę wyników we wszystkich czterech przekrojach, tj. w kategoriach: przychody, wynik operacyjny, wynik netto i zatrudnienie.

Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem to największa mleczarska grupa kapitałowa w Polsce. Przerabia dziennie 10 proc. krajowej produkcji mleka. 40 proc. produkowanych przez Spółdzielnię wyrobów trafia na eksport. „Mlekovita” jest najdroższą marką na Podlasiu. Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich uznał MLEKOVITĘ za Najlepszą Spółdzielnię Mleczarską w kraju i Największego Eksportera. Dariusz Sapiński został uznany przez polskich menedżerów za najbardziej szanowanego szefa firm produkcyjnych w Polsce i niekwestionowany autorytet biznesu.


POWIĄZANE

V Ogólnopolski Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa przyciągnął smako...

Na światowym rynku mleka utrzymuje się silna nierównowaga pomiędzy cenami tłuszc...

Jedna z największych mleczarni w USA: Dairy Farmers of America (DFA) zawarła umo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę