Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Mlekovita wśród największych w Rzeczpospolitej i Polityce

8 maja 2007
Grupa Kapitałowa MLEKOVITA po raz kolejny pokazała „siłę” najlepszej firmy branży mleczarskiej. W dziewiątej edycji rankingu - Lista 500 największych firm "Rzeczpospolitej” oraz czternastym rankingu pięciuset największych polskich firm „Polityki” grupa znalazła się w gronie najcenniejszych przedsiębiorstw w Polsce.

Na zdobycie znaczących pozycji – 168 w "Rzeczpospolitej” i 146 w „Polityce” pozwoliły MLEKOVICIE osiągnięte w 2006 r. rekordowe wyniki finansowe. Przychody ogółem firmy wyniosły 1 350 000 tys. zł, a zysk netto 31 089 tys. zł. Natomiast nakłady inwestycyjne osiągnęły wartość 49 804 tys. zł i sfinansowane zostały w całości amortyzacją i zyskiem netto. Firmy obecne na Liście 500 odgrywają kluczową rolę w gospodarce. Wypracowują ponad połowę przychodów i zysków sektora średnich i dużych przedsiębiorstw.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż MLEKOVITA znalazła się także wśród 100 największych eksporterów z Listy 500 „Polityki”. Wykazując wartość eksportu na poziomie 336 935 tys. zł firma po raz kolejny udowodniła pozycję LIDERA POLSKIEGO EKSPORTU.   Nasza wysoka pozycja na listach jest dowodem na to, iż należymy do czołowych firm nie tylko w branży spożywczej, ale i w całej gospodarce. Istotne miejsce wśród największych polskich przedsiębiorstw jest dla nas zarówno wielkim sukcesem, jak również motywacją do uzyskania jeszcze lepszych wyników w przyszłości.

MLEKOVITA to najlepsza firma branży mleczarskiej i największy polski eksporter. Jest największą mleczarską grupą kapitałową w kraju ze 100 % kapitałem polskim. Produkty  z logo MLEKOVITY zdobyły zaufanie i uznanie konsumentów krajowych i zagranicznych. Najwyższej jakości wyroby oraz najnowocześniejszy park maszynowy to najważniejsze atuty MLEKOVITY.


 
 


 

POWIĄZANE

13 września hodowcy bydła mlecznego i osoby związane z branżą spotkali się w Gos...

Ruszyła kampania promująca świeże mleko z Piątnicy OSM Piątnica powraca z kampan...

31 sierpnia 2023 roku wygasają certyfikaty rejestracji zakłado mleczarskich w Ch...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę