aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Mlekowita mlecznym ambasadorem

24 maja 2006

Grupa Kapitałowa MLEKOVITA po raz kolejny znalazła się w czołówce rankingu „Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw” organizowanego przez „Kurier Poranny”.

Pozycję lidera zagwarantowały MLEKOVICIE osiągnięte w 2005 r. rekordowe wyniki finansowe. Szczególne miejsce wśród nich stanowi wielkość eksportu – 390 217 tys. zł. Wartość ta dała firmie drugie miejsce wśród 100 największych eksporterów Podlasia i awans w stosunku do 2004 r. Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA kierowana przez Dariusza Sapińskiego jest niewątpliwie liderem polskiego mleczarstwa.

Potwierdza to fakt, iż została uhonorowana prestiżową nagrodą – LIDER POLSKIEGO EKSPORTU w konkursie Wybitny Polski Eksporter organizowanym przez redakcję tygodnika Rynki Zagraniczne. SM MLEKOVITA jako jedyna firma na rynku polskim otrzymała tytuł Wybitnego Polskiego Eksportera i nagrodę specjalną – LIDER POLSKIEGO EKSPORTU.

Podstawą sukcesu firmy jest nieustanne inwestowanie w nowe rozwiązania technologiczne, modernizowanie parku maszynowego oraz tworzenie nowych receptur i wprowadzanie na rynek nowych produktów. Zdumiewająco wysokie inwestycje sięgnęły kwoty 89 767 tys. zł. MLEKOVITA jako pierwsza firma branży spożywczej i pierwsza spółdzielnia mleczarska uplasowała się na wysokiej trzeciej pozycji pod względem nakładów inwestycyjnych wśród największych firm województwa podlaskiego. MLEKOVITA wykazała się w 2005 r. także rekordowymi wynikami zarówno w wielkości przychodów - 1 301 000 tys. zł jak i wyniku finansowego netto - 18 292 tys. zł.

Autorzy trzeciej edycji rankingu „Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw” oceniali efektywność przedsiębiorstw, a więc rentowność sprzedaży oraz wartość sprzedaży i zysk na jednego zatrudnionego. Ranking miał na celu poznanie sytuacji gospodarczej i analizę zmian zachodzących na Podlasiu, jak również promowanie firm, które w swoich kategoriach są liderami.


POWIĄZANE

- Polskie mleczarnie zaczynają już zmniejszać gramaturę opakowań - ich tarę - za...

W terminie 19-23 lutego 2024 r., członków Polskiej Izby Mleka tj.  Spółdzielczą ...

W 100% gospodarstw dostarczających mleko na potrzeby produkcji produktów mleczny...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę