aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

MLEKPOL w trójce Podlasia

18 grudnia 2006

SM MLEKPOl z Grajewa jest na trzecim miejscu w rankingu największych firm województwa podlaskiego przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Kryterium oceny były wyniki ekonomiczne.

Spółdzielnię Mleczarską z Grajewa wyprzedziły w rankingu British American Tobacco oraz BOS SA. Niżej od MLEKPOLU – na czwartej pozycji uplasowała się grupa kapitałowa Mlekovita. Ponadto MLEKPOL wyprzedził w rankingu takie firmy jak Polmos, Pfleiderer oraz Zakład Energetyczny Białystok. Kryterium oceny firm i przyznania im miejsca na liście były przychody ze sprzedaży, dynamika przychodów, wyniki netto, a także kapitał własny i zatrudnienie.

Publikując listę największych firm z Podlasia Rzeczpospolita wymienia słabe punkty regionu, które nie zachęcają inwestorów do prowadzenia biznesu na Podlasiu- są nimi m.in. słaba dostępność komunikacyjna, w tym brak lotnisk. Zaletą Podlasia jest natomiast bliskość granic oraz młoda i wykwalifikowana kadra. Jak na razie największym inwestorem na Podlasiu jest Unia Europejska. Ze ZPRR nasz region otrzymał dotychczas 110 mln euro.

MLEKPOL to największa polska spółdzielnia mleczarska. W jego skład wchodzi 7 zakładów produkcyjnych. Łaciate mleko grajewskiego MLEKPOLu ma ponad 35% udział w krajowym rynku mleka UHT. Inne znane marki grajewskiej spółdzielni to Milko, Białe, Mazurskie, Mrągowskie.


POWIĄZANE

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii "Lowe Krowe"! Poprzednie edycje...

Sekretariat Prezesa Zarządu ZPPM, Pana Marcina Hydzika,  przesyłał do Pierwszego...

- Polskie mleczarnie zaczynają już zmniejszać gramaturę opakowań - ich tarę - za...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę