Najwyższe wyróżnienia dla produktów Mlekovity

12 listopada 2007
Na XVI Targach Mleczarskich MLEKO EXPO zespół ekspertów branży mleczarskiej  docenił   walory aż czterech  produktów  Mlekovity, nagradzając w różnych kategoriach Mleko Polskie w butelce, masło ekstra Polskie,  kefir FRESKOVITA ogórek z koperkiem oraz  masło ekstra. Do konkursu zgłoszono aż 191 produktów mleczarskich z 36 firm.
Masło ekstra Polskie zdobyło zaszczytny tytuł SUPER PRODUKT 2007 w kategorii natura.
 
 
Mleko świeże POLSKIE  to także zdobywca tytułu Produkt ROKU 2007. Unikalna, najnowocześniejsza technologia produkcji powoduje, że świeże mleko POLSKIE jest nie tylko wyśmienite w smaku, ale też zachowuje wszystkie wartości odżywcze i biologiczne naturalnego mleka. Ponadto ma korzystny wpływ w profilaktyce osteoporozy, kamieni nerkowych, dny moczowej oraz niektórych chorób nowotworowych. Produkt zalecany jest w codziennej diecie przede wszystkim dzieciom, gdyż w świeżym mleku występuje więcej wapnia – w lepiej przyswajalnej formie jonowej – które jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju kości i zębów.

Masło ekstra Polskie  wyróżnione także godłem  TERAZ POLSKA produkowane jest przez dołączony do Grupy Kapitałowej Mlekovita w roku bieżacym oddział w Lubawie. Jest naturalnym produktem o wysokiej zawartości potrzebnych dla organizmu związków mineralnych i witamin. Należy do najcenniejszych produktów spożywczych. Charakteryzuje się wyśmienitym śmietankowym smakiem i zapachem, wysoką kalorycznością oraz łatwą przyswajalnością przez organizm.
 Kefir FRESKOVITA - ogórek z koperkiem  to najwyższej jakości produkt, o niepowtarzalnym smaku. Doskonale smakuje spożywany bezpośrednio z wygodnego, ekologicznego 330 g kartonika w kształcie  butelki z zakrętką.

Posiada szczególne właściwości odżywcze  i zdrowotne. Reguluje  przemianę materii, usprawnia procesy przyswajania białka i wapnia, obniża ciśnienie tętnicze i poziom cholesterolu we krwi. Ponadto ma zdolność rozkładania związków rakotwórczych przyswajanych przez organizm wraz z żywnością, zwiększenia możliwości absorbowania laktozy u osób o  złej wchłanialności tego cukru.
Dzięki substancjom antybiotycznym hamuje rozwój chorobotwórczych bakterii występujących w przewodzie pokarmowym oraz dostarcza organizmowi witamin, głównie z grupy B. Wskazany jest  w profilaktyce zapobiegania osteoporozie i  łagodzenia stresu.
 
MLEKOVITA jest największą mleczarską grupą kapitałową w kraju ze 100 % kapitałem polskim. Produkty z logo MLEKOVITY zdobyły zaufanie i uznanie konsumentów krajowych i zagranicznych. Najwyższej jakości wyroby oraz najnowocześniejszy park maszynowy to najważniejsze atuty firmy. Grupę Kapitałową MLEKOVITA tworzą obecnie zakłady zajmujące się przetwórstwem i dystrybucją wyrobów mleczarskich: macierzysty w Wysokiem Mazowieckiem, a także w Bielsku Podlaskim, Morągu, Zakopanem, Lubawie i Działdowie oraz magazyny dystrybucyjne w Pieniężnie, Chrzanowie, Kluczborku, Kowalewie Pomorskim, Piasecznie, Wyszkowie, Łodzi, Białymstoku, Jadownikach i Goręczynie. MLEKOVITA jako jedyna firma na rynku polskim została uhonorowana prestiżową nagrodą - LIDER POLSKIEGO EKSPORTU w konkursie Wybitny Polski Eksporter organizowanym przez redakcję tygodnika Rynki Zagraniczne. Firma uplasowała się także na wysokiej 14 pozycji wśród 250-ciu najcenniejszych polskich marek w rankingu "Marka 2006" przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Marka MLEKOVITA to obietnica stabilności, gwarancja jakości i powszechnej dostępności produktów, to przede wszystkim satysfakcja i spełnienie oczekiwań konsumenta poprzez stałe udoskonalanie i wprowadzanie innowacji, to także pełna identyfikowalność produktu i jego cech. Pasmo sukcesów MLEKOVITA osiągnęła dzięki skutecznemu zarządzaniu Dariusza Sapińskiego Prezesa Zarządu Grupy Kapitałowej MLEKOVITA, który zdobył wiele prestizowych nagród i wyróżnień za zbudowanie potęgi MLEKOVITY, największej mleczarskiej grupy kapitałowej i wybitny wkład w rozwój polskiego mleczarstwa.


POWIĄZANE

19. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej- już wkrótce Z danych Mini...

Producenci opakowań szklanych i handel wspólnie apelują o wyłączenie butelek szk...

- Bez zapewnienia odpowiedniego dobrostanu, czyli warunków bytowania zwierząt, n...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę