Adama_poleposition_15.03_30.04

Najwyższe wyróżnienia dla produktów Mlekovity

12 listopada 2007
Na XVI Targach Mleczarskich MLEKO EXPO zespół ekspertów branży mleczarskiej  docenił   walory aż czterech  produktów  Mlekovity, nagradzając w różnych kategoriach Mleko Polskie w butelce, masło ekstra Polskie,  kefir FRESKOVITA ogórek z koperkiem oraz  masło ekstra. Do konkursu zgłoszono aż 191 produktów mleczarskich z 36 firm.
Masło ekstra Polskie zdobyło zaszczytny tytuł SUPER PRODUKT 2007 w kategorii natura.
 
 
Mleko świeże POLSKIE  to także zdobywca tytułu Produkt ROKU 2007. Unikalna, najnowocześniejsza technologia produkcji powoduje, że świeże mleko POLSKIE jest nie tylko wyśmienite w smaku, ale też zachowuje wszystkie wartości odżywcze i biologiczne naturalnego mleka. Ponadto ma korzystny wpływ w profilaktyce osteoporozy, kamieni nerkowych, dny moczowej oraz niektórych chorób nowotworowych. Produkt zalecany jest w codziennej diecie przede wszystkim dzieciom, gdyż w świeżym mleku występuje więcej wapnia – w lepiej przyswajalnej formie jonowej – które jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju kości i zębów.

Masło ekstra Polskie  wyróżnione także godłem  TERAZ POLSKA produkowane jest przez dołączony do Grupy Kapitałowej Mlekovita w roku bieżacym oddział w Lubawie. Jest naturalnym produktem o wysokiej zawartości potrzebnych dla organizmu związków mineralnych i witamin. Należy do najcenniejszych produktów spożywczych. Charakteryzuje się wyśmienitym śmietankowym smakiem i zapachem, wysoką kalorycznością oraz łatwą przyswajalnością przez organizm.
 Kefir FRESKOVITA - ogórek z koperkiem  to najwyższej jakości produkt, o niepowtarzalnym smaku. Doskonale smakuje spożywany bezpośrednio z wygodnego, ekologicznego 330 g kartonika w kształcie  butelki z zakrętką.

Posiada szczególne właściwości odżywcze  i zdrowotne. Reguluje  przemianę materii, usprawnia procesy przyswajania białka i wapnia, obniża ciśnienie tętnicze i poziom cholesterolu we krwi. Ponadto ma zdolność rozkładania związków rakotwórczych przyswajanych przez organizm wraz z żywnością, zwiększenia możliwości absorbowania laktozy u osób o  złej wchłanialności tego cukru.
Dzięki substancjom antybiotycznym hamuje rozwój chorobotwórczych bakterii występujących w przewodzie pokarmowym oraz dostarcza organizmowi witamin, głównie z grupy B. Wskazany jest  w profilaktyce zapobiegania osteoporozie i  łagodzenia stresu.
 
MLEKOVITA jest największą mleczarską grupą kapitałową w kraju ze 100 % kapitałem polskim. Produkty z logo MLEKOVITY zdobyły zaufanie i uznanie konsumentów krajowych i zagranicznych. Najwyższej jakości wyroby oraz najnowocześniejszy park maszynowy to najważniejsze atuty firmy. Grupę Kapitałową MLEKOVITA tworzą obecnie zakłady zajmujące się przetwórstwem i dystrybucją wyrobów mleczarskich: macierzysty w Wysokiem Mazowieckiem, a także w Bielsku Podlaskim, Morągu, Zakopanem, Lubawie i Działdowie oraz magazyny dystrybucyjne w Pieniężnie, Chrzanowie, Kluczborku, Kowalewie Pomorskim, Piasecznie, Wyszkowie, Łodzi, Białymstoku, Jadownikach i Goręczynie. MLEKOVITA jako jedyna firma na rynku polskim została uhonorowana prestiżową nagrodą - LIDER POLSKIEGO EKSPORTU w konkursie Wybitny Polski Eksporter organizowanym przez redakcję tygodnika Rynki Zagraniczne. Firma uplasowała się także na wysokiej 14 pozycji wśród 250-ciu najcenniejszych polskich marek w rankingu "Marka 2006" przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Marka MLEKOVITA to obietnica stabilności, gwarancja jakości i powszechnej dostępności produktów, to przede wszystkim satysfakcja i spełnienie oczekiwań konsumenta poprzez stałe udoskonalanie i wprowadzanie innowacji, to także pełna identyfikowalność produktu i jego cech. Pasmo sukcesów MLEKOVITA osiągnęła dzięki skutecznemu zarządzaniu Dariusza Sapińskiego Prezesa Zarządu Grupy Kapitałowej MLEKOVITA, który zdobył wiele prestizowych nagród i wyróżnień za zbudowanie potęgi MLEKOVITY, największej mleczarskiej grupy kapitałowej i wybitny wkład w rozwój polskiego mleczarstwa.


POWIĄZANE

Zakłady mleczarskie monitorowane w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Infor...

Polska Izba Mleka ruszyła z akcją #WspieramyPolskieMleczarstwo, która jest sfina...

Jak podaje UOKiK koncentracja będzie polegać na połączeniu Spółdzielni Mleczarsk...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę