Nowe produkty mleczarskie

9 listopada 2004

Na odbywających się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki targach „Mleko – Expo 2004” zaprezentowano po raz pierwszy nową grupę produktów mleczarskich OMI – 3. W skład grupy wchodzą serki, jogurty i desery jogurtowe.

Grupa produktów OMI – 3 powstała w wyniku współpracy przodujących na polskim rynku mleczarskim firm: Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrołęce, Okręgowej Spółdzielni mleczarskiej w Siedlcach, Spółdzielni Mleczarskiej „SPOMLEK” z Radzynia Podlaskiego oraz naukowców z Instytutu Mleczarstwa w Warszawie.
Nowością w produktach OMI – 3 jest to, że są one wzbogacone Wielonienasyconymi Niezbędnymi Kwasami Tłuszczowymi omega – 3 (WNKT omega – 3).

Jak zapewniał podczas konferencji prasowej prof. Julian Gaweł z Instytutu Mleczarstwa WNKT omega – 3 mają wręcz zbawienne działanie dla naszego zdrowia, zwłaszcza jeśli chodzi o zapobieganie chorobom cywilizacyjnym.
Spożywanie produktów wzbogaconych WNKT omega – 3 zalecane jest szczególnie kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz dzieciom i młodzieży. WNKT omega – 3 pozytywnie wpływa na rozwój centralnego układu nerwowego a także zapobiega problemom emocjonalnym np. nadpobudliwości.

Serki, jogurty oraz desery jogurtowe opatrzone znakiem OMI – 3 powinny być dostępne w sklepach całej Polski w przeciągu ok. 6 miesięcy. Więcej szczegółów na temat produktów OMI – 3 – jak się domyślamy – podano na popołudniowej konferencji prasowej w siedzibie Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich.
Niestety, ku naszemu zdziwieniu na konferencję wpuszczono tylko „wybranych”. Pozostali dziennikarze zostali stanowczo i zdecydowanie odprawieni spod drzwi. Pierwszy Portal Rolny w grupie „wybranych” się nie znalazł.
Zapewniamy jednak, że pomimo „zapory informacyjnej” ustawionej przez KZSM o nowych produktach mleczarskich ze znakiem OMI – 3, będziemy informować i to z co najmniej dwóch powodów: po pierwsze dlatego, że są one zdrowe i po drugie dlatego, że są smaczne (próbowaliśmy).


POWIĄZANE

Europejski Zielony Ład stanowi wyzwanie zarówno dla producentów jak i przetwórcó...

Polska Izba Mleka zwróciła się z oficjalnym pismem do Henryka Kowalczyka- V-ce P...

Warto świadomie wybierać produkty żywnościowe. Sięgając po polskie artykuły mlec...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę