Adama_AgilTrinity_15.08.2020
GUS_230920_750x100_stat

Nowoczesna obora

15 września 2003

Nowoczesną, przeznaczoną na ponad 100 krów mlecznych oborę otwarto w Michałowie w powiecie tomaszowskim. Dzięki skomputeryzowanej dojarni i zastosowaniu nowoczesnych technik hodowli, produkowane w gospodarstwie mleko ma klasę ekstra, a to gwarantuje zbyt towaru w krajach Unii Europejskiej.

Na razie w oborze jest 36 krów mlecznych i 40 cielnych jałówek. Skanalizowane leża dla zwierząt ułatwiają utrzymanie higieny na odpowiednim poziomie, a skomputeryzowana dojarnia oraz odpowiedni dobór paszy podnoszą standard produktu. Właściciele gospodarstwa nie boją się konkurencji unijnej. Zamierzają się sprzedawać około 55 tys. litrów mleka rocznie.
 
Rozwijają się tez inne gospodarstwa, w ciągu roku pogłowie bydła w Łódzkiem wzrosło o prawie 3 proc. W ośrodku hodowli zarodowej w Dębołęce w gminie Sieradz planuje się zwiększenie hodowli z prawie 400 do 500 krów mlecznych. Wraz ze zwiększeniem stada inwestuje się tu w nowoczesną technologię pozyskiwania mleka. W wolnostojących oborach będzie można wydoić kilkadziesiąt krów jednorazowo.


POWIĄZANE

Bez względu na sytuację pandemiczną MLEKOVITA nie zwalnia tempa. Mleczarski konc...

Dziś konsumenci dbają o zdrowie i szukają jak najbardziej naturalnej żywności, s...

Dziś konsumenci dbają o zdrowie i szukają jak najbardziej naturalnej żywności, s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę