Nowoczesna obora

15 września 2003

Nowoczesną, przeznaczoną na ponad 100 krów mlecznych oborę otwarto w Michałowie w powiecie tomaszowskim. Dzięki skomputeryzowanej dojarni i zastosowaniu nowoczesnych technik hodowli, produkowane w gospodarstwie mleko ma klasę ekstra, a to gwarantuje zbyt towaru w krajach Unii Europejskiej.

Na razie w oborze jest 36 krów mlecznych i 40 cielnych jałówek. Skanalizowane leża dla zwierząt ułatwiają utrzymanie higieny na odpowiednim poziomie, a skomputeryzowana dojarnia oraz odpowiedni dobór paszy podnoszą standard produktu. Właściciele gospodarstwa nie boją się konkurencji unijnej. Zamierzają się sprzedawać około 55 tys. litrów mleka rocznie.
 
Rozwijają się tez inne gospodarstwa, w ciągu roku pogłowie bydła w Łódzkiem wzrosło o prawie 3 proc. W ośrodku hodowli zarodowej w Dębołęce w gminie Sieradz planuje się zwiększenie hodowli z prawie 400 do 500 krów mlecznych. Wraz ze zwiększeniem stada inwestuje się tu w nowoczesną technologię pozyskiwania mleka. W wolnostojących oborach będzie można wydoić kilkadziesiąt krów jednorazowo.


POWIĄZANE

List intencyjny podpisany między spółkami obejmuje kwestie dostaw skroplonego ga...

Wczoraj odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dai...

Według Głównego Urzędu Statystycznego cena skupu mleka w październiku 2018 r. wy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę