Podlasie podbiło Warszawę

6 czerwca 2005

Edmund Borawski – prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol odebrał w sobotę z rąk Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jerzego Pilarczyka tytuł Złotego Agrobiznesmena 15-lecia. Tytuł Złotego Rolnika 15-lecia odebrali także Regina i Jan Zawadzcy ze wsi Ciemnoszyje – jedni z największych dostawców mleka do SM Mlekpol.

Okazją do sobotniego spotkania na dziedzińcu ministerstwa rolnictwa był jubileusz 15-lecia magazynu gospodarczo – informacyjnego AgroBazar. Była to także okazja do uhonorowania najlepszych agrobiznesmenów z okresu ostatnich piętnastu lat. Tytuł ten otrzymało 15 osób – prezesów firm. Bez wątpienia była to podlaska sobota w Warszawie. Tytuł Złotego Agrobiznesmena odebrali Edmund Borawski (SM Mlekpol), Sergiusz Martyniuk (Pronar), Dariusz Sapiński (Mlekovita) i Krystyna Sosińska (PSS Społem). Natomist Jacek Kucharewicz (Metal Fach) odebrał tytuł Brązowego Agrobiznesmena.

Kapituła Konkursu „Rolnik 15-lecia” doceniła także podlaskich rolników. Tytuł „Złotego rolnika” otrzymali Regina i Jan Zawadzcy z Ciemnoszyj, zaś tytuł „Srebrnego Rolnia” otrzymał Józef Jałbrzykowski z Gardlina. Oba gospodarstwa specjalizują się w produkcji mleka i są dostawcami do Mlekpolu. W gronie laureatów znaleźli się także Janina i Wojciech Kaczyńscy ze wsi Mostki Rzym (pow. Wysokie Mazowieckie) oraz Państwo Kraszewscy ze wsi Dąbrowa Łazy (gm. Szepietowo).

- Prowadzimy 180-hektarowe gospodarstwo, z 80 krowami mlecznymi o średniej wydajności 8800 l mleka od sztuki – mówią Regina i Jan Zawadzcy. – Pozostałe 100 sztuk bydła to młodzież i jałówki cielne przeznaczone do reprodukcji stada. W naszym gospodarstwie stale wprowadzamy nowe technologie produkcji zwierzęcej i roślinnej. Całe nasze gospodarstwo stanowi bazę dydaktyczna dla studentów i wycieczek szkoleniowych – dodają.

Piknik na dziedzińcu Ministerstwa Rolnictwa uświetnił występ Janusza Laskowskiego.


POWIĄZANE

Braki w dostawie prądu i gazu spowodują miliardowe straty w sektorze mleczarskim...

19. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej to najważniejsze wydarzeni...

Mleko i produkty mleczne powinny znajdować się w codziennej diecie człowieka ze ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę