Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Podlasie podbiło Warszawę

6 czerwca 2005

Edmund Borawski – prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol odebrał w sobotę z rąk Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jerzego Pilarczyka tytuł Złotego Agrobiznesmena 15-lecia. Tytuł Złotego Rolnika 15-lecia odebrali także Regina i Jan Zawadzcy ze wsi Ciemnoszyje – jedni z największych dostawców mleka do SM Mlekpol.

Okazją do sobotniego spotkania na dziedzińcu ministerstwa rolnictwa był jubileusz 15-lecia magazynu gospodarczo – informacyjnego AgroBazar. Była to także okazja do uhonorowania najlepszych agrobiznesmenów z okresu ostatnich piętnastu lat. Tytuł ten otrzymało 15 osób – prezesów firm. Bez wątpienia była to podlaska sobota w Warszawie. Tytuł Złotego Agrobiznesmena odebrali Edmund Borawski (SM Mlekpol), Sergiusz Martyniuk (Pronar), Dariusz Sapiński (Mlekovita) i Krystyna Sosińska (PSS Społem). Natomist Jacek Kucharewicz (Metal Fach) odebrał tytuł Brązowego Agrobiznesmena.

Kapituła Konkursu „Rolnik 15-lecia” doceniła także podlaskich rolników. Tytuł „Złotego rolnika” otrzymali Regina i Jan Zawadzcy z Ciemnoszyj, zaś tytuł „Srebrnego Rolnia” otrzymał Józef Jałbrzykowski z Gardlina. Oba gospodarstwa specjalizują się w produkcji mleka i są dostawcami do Mlekpolu. W gronie laureatów znaleźli się także Janina i Wojciech Kaczyńscy ze wsi Mostki Rzym (pow. Wysokie Mazowieckie) oraz Państwo Kraszewscy ze wsi Dąbrowa Łazy (gm. Szepietowo).

- Prowadzimy 180-hektarowe gospodarstwo, z 80 krowami mlecznymi o średniej wydajności 8800 l mleka od sztuki – mówią Regina i Jan Zawadzcy. – Pozostałe 100 sztuk bydła to młodzież i jałówki cielne przeznaczone do reprodukcji stada. W naszym gospodarstwie stale wprowadzamy nowe technologie produkcji zwierzęcej i roślinnej. Całe nasze gospodarstwo stanowi bazę dydaktyczna dla studentów i wycieczek szkoleniowych – dodają.

Piknik na dziedzińcu Ministerstwa Rolnictwa uświetnił występ Janusza Laskowskiego.


POWIĄZANE

Żywność GMO postrzegana jest jako żywność szkodliwa i wywołująca skutki uboczne....

Zakłady mleczarskie monitorowane w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Infor...

Raport Smart Protein sfinansowany ze środków unijnych wiele mówi na temat kondyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę