aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Sery zza lady

19 marca 2004
Sery lubią sprzedaż zza lady W niemieckich supermarketach renesans przeżywają stoiska z obsługą w sprzedaży serów. Dwutygodnik "Lebensmittel Praxis" przeprowadził analizę sprzedaży serów w sześciu supermarketach.
 
Najlepszy z nich osiągnął 13,7 mln euro rocznego obrotu, z czego na sery przypadło ponad milion euro - okrągłe 7,5 proc. całego obrotu. Przy ogólnej z powierzchni 1150 m kw. stoisko z serami zajęło 31,5 m kw., a więc stanowiło najbardziej produktywną część placówki. Spośród 1,2 mln klientów tego supermarketu, ponad 200 000 zrobiło zakupy również w stoisku z serem. Przeciętna wartość zakupów w tym stoisku wyniosła 3,70 euro. W stoisku obsługowym było 149 rodzajów serów, a w regale samoobsługowym asortyment liczył 169 pozycji.
 
Kierownictwo placówki bardzo dba o stoisko z serami, bez przerwy dyżuruje na nim ktoś z obsługi, nie do pomyślenia jest, żeby załatwianiem klientów zajmował się - jak to się często dzieje, także w Polsce - ktoś z ekipy sprzedającej mięso w sąsiednim stoisku. Dla klientów kupujących sery w stoisku z obsługą liczy się doradztwo, jakość, świeżość i duży, urozmaicony wybór. Tylko 6,4 proc. klientów porównuje ceny serów w tej placówce z cenami w innym sklepie. Spośród klientów kupujących sery około 35 do 50 proc. robi to w stoisku z obsługą. Część lady - około 70 proc. długości stoiska - ma charakter otwartej bonety, skąd klienci sami biorą pokrojone, zapakowane i zważone paczki sera. Zadaniem obsługi jest dbałość o estetykę stoiska, częste zmiany ekspozycji. Cały czas musi się w nim "coś dziać" - promocje, degustacje, nowe produkty, regionalne specjalności itp. - co przyciąga uwagę klientów.

POWIĄZANE

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii "Lowe Krowe"! Poprzednie edycje...

Sekretariat Prezesa Zarządu ZPPM, Pana Marcina Hydzika,  przesyłał do Pierwszego...

- Polskie mleczarnie zaczynają już zmniejszać gramaturę opakowań - ich tarę - za...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę