AGRO-PARK TARGI LUBLIN
EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 750

Szklanka mleka

3 grudnia 2015
Już 30% uczniów z polskich szkół, korzysta z unijnego programu „szklanka mleka”. Oznacza to, że dziennie produkty mleczarskie spożywa teraz blisko 2 miliony dzieci. Największe zainteresowanie programem odnotowano na Opolszczyźnie.

Od czterech lat dzięki unijnemu programowi „szklanka mleka”, na codzienny posiłek mleczny w szkołach, może liczyć coraz większa liczba polskich uczniów. W tym roku najprawdopodobniej Bruksela wyda na mleko w Polsce blisko 30 milionów złotych. Pozostałą część środków zapewnią sami mleczarze oraz Agencja Rynku Rolnego - płatnik akcji.

Średnie spożycie mleka w szkołach wciąż rośnie. Do tej pory dzięki programowi, dzieci wypiły blisko 280 tysięcy szklanek mleka. Pod względem spożycia mleka w szkołach, wciąż nie jest jednak najlepiej, mimo, że wśród krajów „nowej” unii jesteśmy zdecydowanie najlepsi. Zajmujemy 7 miejsce w Europie.

Średnia unijna w ilości spożywanego mleka ogółem to 350 litrów rocznie. Szacuje się, że przeciętny Polak rocznie wypija blisko 185 litrów mleka.


POWIĄZANE

Powodów, by podczas zakupów sięgać po polskie produkty mleczne, jest wiele. Naji...

OSM Piątnica rozpoczyna kampanię reklamową swoich śmietan: 18% i 30%. Celem jest...

W dniach 20-24 lutego 2023 odbywają się największe i najważniejsze na świecie wy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę