A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Szklanka mleka

3 grudnia 2015
Już 30% uczniów z polskich szkół, korzysta z unijnego programu „szklanka mleka”. Oznacza to, że dziennie produkty mleczarskie spożywa teraz blisko 2 miliony dzieci. Największe zainteresowanie programem odnotowano na Opolszczyźnie.

Od czterech lat dzięki unijnemu programowi „szklanka mleka”, na codzienny posiłek mleczny w szkołach, może liczyć coraz większa liczba polskich uczniów. W tym roku najprawdopodobniej Bruksela wyda na mleko w Polsce blisko 30 milionów złotych. Pozostałą część środków zapewnią sami mleczarze oraz Agencja Rynku Rolnego - płatnik akcji.

Średnie spożycie mleka w szkołach wciąż rośnie. Do tej pory dzięki programowi, dzieci wypiły blisko 280 tysięcy szklanek mleka. Pod względem spożycia mleka w szkołach, wciąż nie jest jednak najlepiej, mimo, że wśród krajów „nowej” unii jesteśmy zdecydowanie najlepsi. Zajmujemy 7 miejsce w Europie.

Średnia unijna w ilości spożywanego mleka ogółem to 350 litrów rocznie. Szacuje się, że przeciętny Polak rocznie wypija blisko 185 litrów mleka.


POWIĄZANE

Obecnej sytuacji na rynku mleka i sposobów jej stabilizacji dotyczyło dzisiejsze...

  Polska Izba Mleka wraz ze Związkiem Polskich Przetwórców Mleka oraz Polskim St...

10 maja 2023 Agnieszka Maliszewska Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka, pierwsza ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę