aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Szklanka mleka

3 grudnia 2015
Już 30% uczniów z polskich szkół, korzysta z unijnego programu „szklanka mleka”. Oznacza to, że dziennie produkty mleczarskie spożywa teraz blisko 2 miliony dzieci. Największe zainteresowanie programem odnotowano na Opolszczyźnie.

Od czterech lat dzięki unijnemu programowi „szklanka mleka”, na codzienny posiłek mleczny w szkołach, może liczyć coraz większa liczba polskich uczniów. W tym roku najprawdopodobniej Bruksela wyda na mleko w Polsce blisko 30 milionów złotych. Pozostałą część środków zapewnią sami mleczarze oraz Agencja Rynku Rolnego - płatnik akcji.

Średnie spożycie mleka w szkołach wciąż rośnie. Do tej pory dzięki programowi, dzieci wypiły blisko 280 tysięcy szklanek mleka. Pod względem spożycia mleka w szkołach, wciąż nie jest jednak najlepiej, mimo, że wśród krajów „nowej” unii jesteśmy zdecydowanie najlepsi. Zajmujemy 7 miejsce w Europie.

Średnia unijna w ilości spożywanego mleka ogółem to 350 litrów rocznie. Szacuje się, że przeciętny Polak rocznie wypija blisko 185 litrów mleka.


POWIĄZANE

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii "Lowe Krowe"! Poprzednie edycje...

Sekretariat Prezesa Zarządu ZPPM, Pana Marcina Hydzika,  przesyłał do Pierwszego...

- Polskie mleczarnie zaczynają już zmniejszać gramaturę opakowań - ich tarę - za...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę