informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Tanieją kwoty mleczne

19 lipca 2006

Spadły ceny kwot mlecznych w województwie podlaskim. Zdarzało się, że rolnicy chcąc uniknąć kar za nadprodukcję, byli gotowi zapłacić za kilogram kwoty nawet złotówkę i pięćdziesiąt groszy. Obecnie zainteresowanie zakupem kwot zmalało, a ich ceny spadły o połowę.

Siedemnaście tysięcy gospodarstw na Podlasiu zapłaci kary za nadprodukcję w roku ubiegłym . Ile? Nie wiadomo i to właśnie główny powód wysokich cen kwot mlecznych zimą i wiosną, gdy coraz większa liczba gospodarstw wyczerpywało swoje limity.

Wielu rolników, którzy zapłacili kary liczy że uniknie ich płacenia w tym roku kwotowym. Ma to umożliwić podział bezpłatnych kwot z tak zwanej rezerwy. Agencja przypomina jednak, że nie wszyscy są uprawnieni do ubiegania się o dodatkowe limity. Nie wystarczy samo zapłacenie kary.

Rolnicy, którzy przekroczyli swój limit o mniej niż pięć tysięcy litrów zapłacą kary i będą musieli albo zmniejszyć produkcję, albo dokupić kwoty na wolnym rynku. W Sejmie jest już nowelizacja ustawy o organizacji rynku mleka, według niej Ci którzy przekroczyli kwoty mleczne o co najmniej 100 kilogramów także będą mogli składać wnioski o rezerwę.


POWIĄZANE

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) cena skupu mleka w styczniu 2019 r. ...

We wtorek odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global D...

Agnieszka Maliszewska, dyrektor biura Polskiej Izby Mleka po raz kolejny została...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę