aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Uwaga producenci mleka

28 stycznia 2008
Tylko do  31 stycznia bieżącego roku producenci mleka mogą składać do Agencji Rynku Rolnego  wnioski  o dokonanie konwersji indywidualnych ilości referencyjnych( IIR) w roku kwotowym 2007/2008. Jak informuje ARRdostawca może część swojej kwoty mlecznej (IIR) oddać w używanie (wydzierżawić) innemu dostawcy. Musi jednak pamiętać, że oddanie w używanie traktowane jest jako niewykorzystanie IIR.
Jeżeli dostawca do końca danego roku kwotowego nie wykorzysta 70% IIR, która przysługiwała mu na dzień 1 kwietnia tego roku kwotowego, to niewykorzystana część IIR (w tym również część oddana w używanie) zostanie mu cofnięta. Przy zawieraniu umowy oddania w używanie IIR należy pamiętać, że oddać w używanie można tylko niewykorzystaną w danym roku kwotowym IIR lub jej część. Umowa oddania w używanie IIR jest ważna w okresie jednego roku kwotowego (tj. od 1 kwietnia do 31 marca następnego roku). Wygasa ona automatycznie ostatniego dnia roku kwotowego, tj. 31 marca. Jeżeli dostawca zamierza ponownie oddać w używanie IIR - musi zawrzeć nową umowę. Ponadto  umowa oddania w używanie IIR może być zawarta wyłącznie pomiędzy dostawcami hurtowymi, dostawcami bezpośrednimi lub dostawcą hurtowym a dostawcą bezpośrednim, posiadającymi gospodarstwa rolne na terenie działania tego samego Oddziału Terenowego ARR (tego samego województwa).
Umowa oddania w używanie IIR musi być zawarta w formie pisemnej i podpisana przez obie strony (oddającego w używanie i biorącego w używanie).
 IIR może być oddawana w używanie nie dłużej niż przez trzy kolejne lata kwotowe.
W przypadku oddania w używanie IIR dla dostawcy hurtowego, oddający musi w terminie 3 dni od dnia zawarcia umowy - przedstawić jej kopię w podmiocie skupującym, aby uzyskać potwierdzenie stopnia wykorzystania IIR. Podmiot skupujący potwierdza stopień wykorzystania IIR we wniosku o zatwierdzenie umowy oddania w używanie IIR (na formularzu ARR). Wypełniony wniosek wraz z kopią zawartej umowy oraz dokumentami potwierdzającymi posiadanie gospodarstwa rolnego (przez obie strony umowy) oddający IIR składa osobiście lub przesyła do OT ARR (właściwego dla swojego miejsca zamieszkania albo siedziby) w terminie od 1 sierpnia do 31 stycznia danego roku kwotowego (liczy się data nadania w placówce pocztowej).
Natomiast w przypadku oddania w używanie IIR dla dostawcy bezpośredniego, oddającyniezwłocznie po zawarciu umowy - składa osobiście lub przesyła do OT ARR (właściwego dla swojego miejsca zamieszkania albo siedziby), w terminie od 1 sierpnia do 31 stycznia danego roku kwotowego, wypełniony wniosek o zatwierdzenie umowy oddania w używanie IIR (na formularzu ARR) wraz z kopią zawartej umowy oraz dokumentami potwierdzającymi posiadanie gospodarstwa rolnego (przez obie strony umowy). Po zawarciu umowy oddania w używanie IIR i zatwierdzeniu jej przez dyrektora Oddziału Terenowego ARR, umowy tej nie można wypowiedzieć ani rozwiązać.

POWIĄZANE

Sekretariat Prezesa Zarządu ZPPM, Pana Marcina Hydzika,  przesyłał do Pierwszego...

- Polskie mleczarnie zaczynają już zmniejszać gramaturę opakowań - ich tarę - za...

W terminie 19-23 lutego 2024 r., członków Polskiej Izby Mleka tj.  Spółdzielczą ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę