EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

V Ogólopolskie Święto Mleka z MLEKOVITĄ

19 lipca 2005

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Piciu Mleka oraz nagrody dla najlepszych dostawców, pracowników i firm współpracujących ze Spółdzielnią Mleczarską Mlekovita były głównymi punktami obchodów V Ogólnopolskiego Święta Mleka z Mlekovitą, które odbyło się w niedzielę, 17 lipca w Wysokiem Mazowieckiem.

W tegorocznych obchodach Święta Mleka licznie wzięli udział przedstawiciele władz, rolnicy, przedstawiciele branży rolno-spożywczej oraz mieszkańcy miasta i regionu. W sumie na Święcie Mleka bawiło się kilka tysięcy osób.

Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem organizuje Ogólnopolskie Święto Mleka od kilku lat. Lider rynku mleczarskiego poprzez organizację cyklicznej imprezy promuje spożywanie mleka i produktów nabiałowych oraz zdrowy styl życia. Święto Mleka jest uhonorowaniem wysiłków rolników – producentów mleka i jest okazją do zabawy dla pracowników największego polskiego holdingu mleczarskiego.

Czternaście firm współpracujących z "Mlekowitą" na rynkach krajowych i zagranicznych, które w szczególny sposób przyczyniły się do wzrostu prestiżu i pozycji SM Mlekovita zostało nagrodzonych Laurami Prezesa Zarządu Grupy Mlekovita. Kilkunastu rolników dostawców Mlekovity otrzymało przyznane decyzją Ministra Rolnictwa odznaki "Zasłużony dla rolnictwa". Nagrody i dyplomy za szczególne zaangażowanie otrzymała także duża grupa pracowników SM Mlekovita.

Ogólnopolskie Święto Mleka było także okazją do poważnych rozmów na temat kondycji polskiego mleczarstwa i jego perspektyw.

- Dla mnie Mlekovita jest najlepszą firmą mleczarską w Polsce – stwierdził Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. – Przemawia za tym: skala skupu, wartość przychodów, a w ostatnich latach to co najistotniejsze z punktu widzenia rynkowego – jest największym eksporterem produkcji mleczarskiej. Jest naszym ambasadorem, ponieważ najwięcej eksportując jest wizytówką polskiego mleczarstwa na świecie.

Zgodnie z tradycją kilku poprzednich lat w trakcie obchodów Święta Mleka rozegrano także Ogólnopolskie Mistrzostwa w Piciu Mleka. W tym roku zwyciężył w nich Zbigniew Wasilewski, wypijając litr mleka w ciągu 15,81 sekund. W nagrodę otrzymał 29-calowy telewizor.

Doskonałą zabawę uczestnikom zapewniały liczne atrakcje. Dzieci doskonale bawiły się w wiosce indiańskiej, mogły spróbować jazdy konnej kucykach, a nawet jeździć lokomotywą. Dorosłych interesowały liczne stoiska wystawców, uczestniczących w święcie. Przez cały dzień odbywały się także koncerty i występy estradowe. Wieczorem z koncertem wystąpił Michał Milowicz.


POWIĄZANE

Wczoraj, 15 marca 2023 r. w Bistro Bursztynowa w Warszawie odbyła się konferencj...

Chiny to dla polskiego sektora mleczarskiego jeden z najważniejszych rynków zbyt...

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez magazyn Forbes, około 70 procent polsk...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę