informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

W sprawie schładzalników do mleka

8 listopada 2006

Pojawiające się sygnały od rolników odnośnie problemów w realizacji Działania 6 PROW „Dostosowanie gospodarstw rolnych do standardów UE - schemat „mleko”, były powodem wystąpienia Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych do MRiRW. W piśmie tym samorząd rolniczy zwrócił uwagę na problem akceptacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakupu przez rolników schładzalników do mleka o pojemności większej niż deklarowanej we wniosku bez konieczności uzyskania wyższego wsparcia.

-Obecnie stanowisko AR i MR w tej sprawie uniemożliwia rolnikom którzy po złożeniu wniosków powiększyli stada i dokupili kwoty mleczne , zakup większych zbiorników z wyższej stawki płatności niż deklarowana, dokładając do zakupu własne środki. Wobec powyższego zwróciliśmy się z prośbą o ułatwienie rolnikom skorzystania ze środków na zakup schładzalników przy równoczesnym sfinansowaniu przez zainteresowanych wnioskodawców różnicy w cenie schładzalnika dostosowanego do aktualnych potrzeb gospodarstwa , a stawką płatności przewidzianą we wniosku – mówi Wiktor Szmulewicz.

Takie ułatwienie z powodzeniem stosuje AR i MR przy płytach obornikowych i zbiornikach na gnojówkę i gnojowicę , gdzie rolnicy składają w biurach powiatowych AR i MR oświadczenia o budowie większych płyt niż to wynikało ze składanych w 2005 roku wniosków.


POWIĄZANE

W dniach 14-16 maja 2019 r. polskie firmy branży mleczarskiej po raz kolejny wez...

Po silnym spadku cen produktów mlecznych obserwowanym w II poł. 2018 r., począte...

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) cena skupu mleka w styczniu 2019 r. ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę