Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

W sprawie schładzalników do mleka

8 listopada 2006

Pojawiające się sygnały od rolników odnośnie problemów w realizacji Działania 6 PROW „Dostosowanie gospodarstw rolnych do standardów UE - schemat „mleko”, były powodem wystąpienia Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych do MRiRW. W piśmie tym samorząd rolniczy zwrócił uwagę na problem akceptacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakupu przez rolników schładzalników do mleka o pojemności większej niż deklarowanej we wniosku bez konieczności uzyskania wyższego wsparcia.

-Obecnie stanowisko AR i MR w tej sprawie uniemożliwia rolnikom którzy po złożeniu wniosków powiększyli stada i dokupili kwoty mleczne , zakup większych zbiorników z wyższej stawki płatności niż deklarowana, dokładając do zakupu własne środki. Wobec powyższego zwróciliśmy się z prośbą o ułatwienie rolnikom skorzystania ze środków na zakup schładzalników przy równoczesnym sfinansowaniu przez zainteresowanych wnioskodawców różnicy w cenie schładzalnika dostosowanego do aktualnych potrzeb gospodarstwa , a stawką płatności przewidzianą we wniosku – mówi Wiktor Szmulewicz.

Takie ułatwienie z powodzeniem stosuje AR i MR przy płytach obornikowych i zbiornikach na gnojówkę i gnojowicę , gdzie rolnicy składają w biurach powiatowych AR i MR oświadczenia o budowie większych płyt niż to wynikało ze składanych w 2005 roku wniosków.


POWIĄZANE

W dniach od 22 września do 19 października br. emitowana jest kampania telewizyj...

13 września hodowcy bydła mlecznego i osoby związane z branżą spotkali się w Gos...

Ruszyła kampania promująca świeże mleko z Piątnicy OSM Piątnica powraca z kampan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę