Advertisement

W sprawie schładzalników do mleka

8 listopada 2006

Pojawiające się sygnały od rolników odnośnie problemów w realizacji Działania 6 PROW „Dostosowanie gospodarstw rolnych do standardów UE - schemat „mleko”, były powodem wystąpienia Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych do MRiRW. W piśmie tym samorząd rolniczy zwrócił uwagę na problem akceptacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakupu przez rolników schładzalników do mleka o pojemności większej niż deklarowanej we wniosku bez konieczności uzyskania wyższego wsparcia.

-Obecnie stanowisko AR i MR w tej sprawie uniemożliwia rolnikom którzy po złożeniu wniosków powiększyli stada i dokupili kwoty mleczne , zakup większych zbiorników z wyższej stawki płatności niż deklarowana, dokładając do zakupu własne środki. Wobec powyższego zwróciliśmy się z prośbą o ułatwienie rolnikom skorzystania ze środków na zakup schładzalników przy równoczesnym sfinansowaniu przez zainteresowanych wnioskodawców różnicy w cenie schładzalnika dostosowanego do aktualnych potrzeb gospodarstwa , a stawką płatności przewidzianą we wniosku – mówi Wiktor Szmulewicz.

Takie ułatwienie z powodzeniem stosuje AR i MR przy płytach obornikowych i zbiornikach na gnojówkę i gnojowicę , gdzie rolnicy składają w biurach powiatowych AR i MR oświadczenia o budowie większych płyt niż to wynikało ze składanych w 2005 roku wniosków.


POWIĄZANE

Inspirujące spotkania biznesowe, nowe kontrakty i zamówienia oraz tysiące profes...

Należąca do Milkiland mleczarnia boryka się z coraz poważniejszymi kłopotami. Lo...

W dniach 5-9 października 2019 r. odbywają się targi Anuga 2019. Polska Izba Mle...


Komentarze

Bądź na bieżąco
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę