W sprawie schładzalników do mleka

8 listopada 2006

Pojawiające się sygnały od rolników odnośnie problemów w realizacji Działania 6 PROW „Dostosowanie gospodarstw rolnych do standardów UE - schemat „mleko”, były powodem wystąpienia Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych do MRiRW. W piśmie tym samorząd rolniczy zwrócił uwagę na problem akceptacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakupu przez rolników schładzalników do mleka o pojemności większej niż deklarowanej we wniosku bez konieczności uzyskania wyższego wsparcia.

-Obecnie stanowisko AR i MR w tej sprawie uniemożliwia rolnikom którzy po złożeniu wniosków powiększyli stada i dokupili kwoty mleczne , zakup większych zbiorników z wyższej stawki płatności niż deklarowana, dokładając do zakupu własne środki. Wobec powyższego zwróciliśmy się z prośbą o ułatwienie rolnikom skorzystania ze środków na zakup schładzalników przy równoczesnym sfinansowaniu przez zainteresowanych wnioskodawców różnicy w cenie schładzalnika dostosowanego do aktualnych potrzeb gospodarstwa , a stawką płatności przewidzianą we wniosku – mówi Wiktor Szmulewicz.

Takie ułatwienie z powodzeniem stosuje AR i MR przy płytach obornikowych i zbiornikach na gnojówkę i gnojowicę , gdzie rolnicy składają w biurach powiatowych AR i MR oświadczenia o budowie większych płyt niż to wynikało ze składanych w 2005 roku wniosków.


POWIĄZANE

Już teraz ponad 20 krajów z Europy oraz USA to odbiorcy produktów mlecznych Dano...

List intencyjny podpisany między spółkami obejmuje kwestie dostaw skroplonego ga...

Wczoraj odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dai...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę