EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Wnioski o limity w ramach kwoty mlecznej do końca października

4 września 2003

Do końca października Agencja Rynku Rolnego przyjmuje wnioski od producentów mleka dotyczące przyznania limitów produkcyjnych w ramach kwoty mlecznej. Przypomniał o tym prezes Agencji Zbigniew Izdebski.

Prezes Agencji powiedział, że wnioski które wpłynęły stanowią około 20 % spodziewanej liczby wniosków, dotyczą natomiast 35 % wynegocjowanej z Unią kwoty mlecznej, która wynosi 8,5 miliona ton. Kwota dotyczy mleka w obrocie handlowym, jej przekroczenie grozi nałożeniem kar na kraj, który wyprodukował więcej mleka.
 
Również do końca października zakłady przetwórstwa mięsnego mają zostać ocenione przez inspekcje weterynaryjną. Wiceminister rolnictwa Jerzy Pilarczyk, powiedział, że inspektorzy mają zakładom wytknąć uchybienia w przystosowaniu do spełnienia norm unijnych. 
 
Wiceminister dodał, że lekarze weterynarii otrzymali przypomnienie, iż jeśli zakłady nic nie robią z zakresie przystosowania do obowiązujących wymogów sanitarno weterynaryjnych to powinna zostać wydana decyzja o wstrzymaniu produkcji. Wiceminister dodał, że chodzi oto, by Polski nie dotknęły sankcje za niedostosowanie do wymogów , co mogłoby odbić się również na zakładach które wszystkie normy spełniają.


POWIĄZANE

Chiny to dla polskiego sektora mleczarskiego jeden z najważniejszych rynków zbyt...

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez magazyn Forbes, około 70 procent polsk...

Polska Izba Mleka, największa organizacja branży mleczarskiej aktywnie działa na...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę