aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zagospodarowanie produkcji mleka na Podkarpaciu

18 stycznia 2007

W Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała konferencję o zasięgu wojewódzkim na temat „Zagospodarowanie ilości referencyjnych produkcji mleka na terenie województwa podkarpackiego”. Głównym celem konferencji była ocena aktualnej sytuacji w zakresie hodowli bydła, produkcji i przetwórstwa mleka na Podkarpaciu oraz określenie kierunków działań jakie należy podjąć w celu pełnego zagospodarowania niewykorzystanych kwot mlecznych w ramach naszego województwa i dalszego rozwoju produkcji mleka i żywca wołowego.

Uczestnicy konferencji, w swoich wystąpieniach zwracali uwagę na potrzebę utrzymania regionalizacji obrotu kwotami mlecznymi oraz na konieczność pełnego zagospodarowania w ramach województwa kwot mlecznych, którymi dysponują podkarpaccy rolnicy. Są to, w ich ocenie, dwa podstawowe warunki decydujące o przyszłości produkcji i przetwórstwa mleka w naszym województwie.

Inną, również istotną kwestią poruszaną w wystąpieniach uczestników konferencji była konieczność stworzenia alternatywy dla gospodarstw, które z uwagi na niespełnienie standardów UE w zakresie produkcji mleka będą musiały w roku 2007 zaprzestać jego produkcji i sprzedaży. Alternatywą taką może być niewątpliwie produkcja żywca wołowego, jednak by do tego kierunku produkcji przekonać rolników, muszą oni mieć zagwarantowany zbyt no i opłacalne ceny produkcji. W innym przypadku jak zauważali uczestnicy konferencji „bogactwo” Podkarpacia, którym niewątpliwie są trwałe użytki zielone pozostanie niewykorzystane – mówi Jerzy Pelczar z Podkarpackiej Izby Rolniczej

   


POWIĄZANE

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii "Lowe Krowe"! Poprzednie edycje...

Sekretariat Prezesa Zarządu ZPPM, Pana Marcina Hydzika,  przesyłał do Pierwszego...

- Polskie mleczarnie zaczynają już zmniejszać gramaturę opakowań - ich tarę - za...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę